Klausimas. Ištyrė mano skydliaukę ir nustatė, kad ji per mažai gamina hormonų. Gydytoja neskyrė jokio gydymo, tik pasakė, kad ateičiau po 2 mėn. kontroliniam tyrimui. Kodėl man galėjo neskirti jokio gydymo? Jaunė, 35 m.
Atsako gydytojas endokrinologas Andrej Levinger
Kalbant apie skydliaukę svarbu atskirti ligą ir būklę. Skydliaukės ligų yra daug, bet lengviausiai jas skirstyti į audinines ir auglines. Audininės – tai įvairūs tiroiditai su skirtingais skydliaukės audinio pasikeitimais (dar jos vadinamos uždegimu). Auglinės ligos – tai tuščiavidurės su skysčiu cistos arba ertmės, audinių cistadenomos arba vėžiniai augliai. Dažnai jos vadinamos tiesiog mazgais. Būklės būna tik trys: hormonų trūkumas – hipotirozė, norma – eutirozė ir perteklius – hipertirozė arba toksikozė. Tad pradžioje pasidomėkite, kokia jūsų liga, o po to – ir kokia jūsų būklė. Atsiminkite, kad liga turi būti gydoma (deja, ne visada pagydoma). O būklė turi būti koreguojama... Jeigu hormonų tikrai trūksta, turi būti atlikti tai patvirtinantys TSH, FT4, FT3 tyrimai ir tada dažniausiai visam gyvenimui skiriama pakaitinė hormonų terapija (ne gydymas!). Jums tikriausiai yra labai nedidelis hormonų trūkumas arba gydytoja abejoja tyrimų tikslumu (kartais visai pagrįstai). Bet kokiu atveju jums tai nepakenks! Tik pakartokite tyrimus dar kartą. Pakaitinė terapija juk ne gydo, o ir skiriama visam gyvenimui...
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.