Dvigubai sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus ir padidinti laiką, kurį medikas gali skirti tiesiogiai pacientui – toks yra vienas iš šios Vyriausybės tikslų. Tam numatyta mažinti gydytojų administracinio darbo krūvį, išplėsti jų komandą bei gerinti ir plėtoti nuotolines paslaugas. Be to, jau nuo gegužės 1 dienos gydymo įstaigų darbuotojams vidutiniškai 20 procentų didėja atlyginimai, kas taip pat turės įtakos medikų situacijos pagerėjimui bei didesnei motyvacijai.
„Šeimos gydytojai šiuo metu yra apkrauti perteklinėmis funkcijomis, administraciniu darbu ir pan., nors tą laiką jie turėtų skirti pacientui, jo sveikatos gerinimui, ligų prevencijai ir pan. Todėl siūlome nuimti dalį krūvio perduodant jį kitiems specialistams, pavyzdžiui, slaugytojams“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pasak ministro, gydymo įstaigos vis daugiau paslaugų ima teikti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, recepto galiojimo pratęsimas telefonu, plėtojamos mobiliosios paslaugos, tai taip pat mažina eiles pas šeimos gydytojus, o ir patiems gydytojams gerėja darbo sąlygos. Įgyvendinami pokyčiai leis sumažinti eiles ir pas gydytojus specialistus – kai kuriuos tyrimus ar vaistus paskirti savarankiškai galės patys šeimos gydytojai.
Taip pat numatyta, kad šeimos gydytojai neberengs pažymų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai. Dalį šeimos gydytojų darbo krūvio planuojama perduoti slaugytojams išplečiant jų funkcijas ir atsakomybes bei suteikiant jiems daugiau savarankiškumo. Šeimos gydytojo komandą taip pat turėtų papildyti burnos higienos, gyvensenos medicinos specialistai. Šios priemonės turėtų nuo 15 dienų iki 7 dienų sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus ir nuo 40 dienų iki 30 dienų – eiles gauti specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Kitas aspektas, gerinant medikų situaciją – numatytas ilgalaikis atlyginimų didinimo planas. Kartu su medikų profesinėmis sąjungomis bus siekiama, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose galioja Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinė sutartis, dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis 2020 metų antro pusmečio pradžioje būtų ne mažesnis kaip 3 šalies vidutiniai darbo užmokesčiai, o slaugytojų – ne mažesnis kaip 1,5 šalies vidutinio darbo užmokesčio.