Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Pablogėjo atmintis? Priežastis nebūtinai slypi amžiuje

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-06-24 00:02:20

Vieni turi puikią atmintį, o kiti nuolat ką nors užmiršta ir priežasčių tam gali būti įvairių. Sveikatos specialistu teigimu, mūsų atmintį veikia mityba, miego režimas, amžius, mažas fizinis aktyvumas, deguonies stoka, stresas. Taip pat neigiamos įtakos gali turėti vaistai, alkoholis ar įvairios nervų sistemos ligos. Nenuostabu, kad būtent gyvenimo būdas svarbus ir norint atmintį pagerinti.

.© Photl.com

„Suprastėjusi atmintis gali būti siejama ir su daugeliu rimtų problemų: traumomis, insultu, smegenų augliais ar intoksikacijomis. Taip pat dažnai atminties prastėjimą lemia tiesiog amžius. Senstant sutrinka procesai, padedantys „įrašyti“ informaciją į ilgalaikę atmintį“, – teigia „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Tačiau užmaršumas nėra tik vyresnių žmonių problema, jis būdingas ir jaunesniems žmonėms. Ypač tiems, kurie labai daug dirba, intensyviai mokosi, netinkamai maitinasi ar nuolat jaučia stresą.

Pagrindinis vaistas - nootropai

Atminties problemas galima spręsti pasitelkiant medikamentus. Beveik visais atminties sutrikimų atvejais skiriami smegenų ląstelių metabolizmą, medžiagų apykaitą ir jų funkciją gerinantys medikamentai. Geriausiai žinomi – nootropai.

„Nootropai yra vaistai, gerinantys atmintį, dėmesį, mąstymą, orientaciją ir įsiminimo procesus. Jie stimuliuoja intelektinę veiklą, stiprina smegenų atsparumą žalingiems veiksniams, gerina žievės ir požievio ryšius. Nootropus gydytojas skiria tiek vienus, tiek kartu su kitais medikamentais“, – paaiškina E. Ramaškienė.

Dažniausiai nootropai vartojami arbatų, tinkūrų ir ekstraktų pavidalu arba deriniuose su B grupės vitaminais, antioksidantais, amino rūgštimis, omega-3, kitais augaliniais preparatais, gerinančiais smegenų veiklą. Tačiau, net ir vartojant tam tikrus preparatus, padėčiai gerinti svarbu įvertinti visą gyvenimo būdą.

Mityba ir fizinis aktyvumas

Pasak E. Ramaškienės, gerai atminčiai būtina subalansuota mityba, kurioje gausu baltymų. Mitybos pagrindą turėtų sudaryti žuvis, vištiena, pupelės, vaisiai ir daržovės. Vartokite kuo mažiau riebalų ir cholesterolio turinčio maisto.

„Fizinė veikla taip pat labai naudinga ir svarbi mūsų smegenims bei atminčiai. Mankštos ar kitokio pobūdžio fizinio krūvio metu suaktyvėja viso organizmo kraujotaka, neuronai geriau aprūpinami deguonimi, suintensyvėja metaboliniai procesai ląstelėje“, – teigia farmacininkė.

Pasak jos, atminčiai labai svarbus ir kokybiškas miegas. Ilgalaikė įtampa, net jei ji nėra didelė, neigiamai veikia informacijos įsiminimą. Ilgalaikis miego trūkumas pirmiausia susilpnina dėmesingumą, susikoncentravimą, dėl to sutrinka ir įsiminimo gebėjimas, tad, kuo daugiau ir giliau miegosime, tuo bus geresnė mūsų atmintis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų