Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Ciberžolė – dėmesio vertas prieskonis ne tik lieknėjantiems(1)

Emilija Miliauskė ("Kuras kūnui") | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-17 00:10:06

Ciberžolė natūraliojoje medicinoje naudojama jau daugiau nei 4 tūkstančius metų. Ciberžolių šaknyse yra polifenolių, kurie slopina uždegimą ir net gali padėti nuo tokių ligų kaip osteoartritas ir reumatoidinis artritas.

© Pixabay.com

Įdomu tai, kad ciberžolės arbatą labai mėgsta Japonijos Okinavos regione, o šio regiono gyventojų gyvenimo trukmė yra ilgiausia pasaulyje. Jie labai retai serga tokiomis ligomis kaip Alzheimeris, artritas, vėžys ar širdies ligos.

Ciberžolėje yra kalcio, geležies, fosforo, jodo, vitaminų C, B, B1, B2, B3. Ciberžolė gali būti naudinga metantiems svorį, nes skatina tulžies išsiskyrimą ir dėl to greičiau suvirškinami riebalai. Šis augalas itin naudingas sergant vėžiu, gydant gastritą, skrandžio bei žarnyno opas. Ciberžolė reguliuoja žarnyno veiklą, gerina virškinimą, skatina žarnyno mikrofloros aktyvumą, valo iš organizmo toksinus, padeda išlaikyti protinę sveikatą, dėmesį ir minčių aiškumą.

Pažymėtina, kad teigiamas poveikis sveikatai pastebimas vartojant nedidelius kiekius ciberžolės ilgesnį laiką: po 50 mg per dieną (vartoti didelėmis dozėmis pavojinga, nes gali sukelti skrandžio dirglumą, kraštutiniais atvejais – opas).

Į kasdienį racioną ciberžolę galima įtraukti ja gardinant salotas, kiaušinių patiekalus, ryžius, daržovių troškinius, sriubas, arbatą. Ciberžolė tinka bemaž visiems patiekalams. Jos galima dėti ir kepant pyragus ar kitus gardumynus – suteiks apetitą žadinančią geltoną spalvą.

Svarbu atminti tai, kad ciberžolės vartoti nerekomenduojama esant tulžies akmenims, sergant diabetu, nėščioms ir maitinančioms moterims, esant kraujo krešumo sutrikimams, prieš chirurgines operacijas. Taip pat kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Gydymas augalais
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų