Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Dėl vyriškio mirties – auditas Šilutės medikei

silokarcema.lt | 2016-04-29 11:41:48

Praėjusią savaitę į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi šilutiškės, norėdamos paviešinti apie Šilutės ligoninės gydytoją, kuri jų nuomone netinkamai atlieka savo darbą, yra grubi ir nemandagi. Viena iš moterų neatmeta galimybės, jog dėl jos aplaidumo jai artimas žmogus prieš keletą dienų išėjo amžinybėn.

​"Kartais gydytojai pervargsta ir elgiasi ne taip, kaip turėtų", - teigė Vytautas Žvirblis. © VLMEDICINA.LT archyvo (A. Kubaičio) nuotr.. ​

Nebuvo atlikti kraujo tyrimai

Balandžio 19 dieną šilutiškė Daiva Eidėnienė savo, dabar jau mirusį, globojamą dėdę Joną Algimantą planavo vežti pas šeimos gydytoją. Mat psichinę negalią turėjęs žmogus savimi negalėjo pasirūpinti, todėl aštuoniasdešimtmetį jau dešimt metų globojo Daiva.

Tą dieną eidamas pro duris jis nualpo. Išsigandusi moteris iškvietė greitąją pagalbą. Buvo išvežtas į Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Ten juos priėmė gydytoja Margarita Karbauskienė, kuri čia darbuojasi jau ketverius metus. Jonui Algimantui buvo sulašintos lašinės. Jokių kitų tyrimų nebuvo atlikta. Pasak D. Eidėnienės, gydytoja atėjusi pasakė, kad dėdė atrodo gražiau ir gali važiuoti namo. „Grįžęs jis visą naktį jautėsi gana prastai. Galvoju, jis juk ką tik iš ligoninės. Pasitikėjau gydytoja. Ryte sauskelnėse pamačiau rudas dėmes. Išsigandau. Dar pagalvojau, kad dabar po lašinių valosi organizmas. Todėl pirmiausia paskambinau šeimos gydytojai. Viską jai papasakojau. Ji liepė nieko nelaukti ir vežti į gydymo įstaigą. Perspėjo, kad greičiausiai reikės chirurgo pagalbos. Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje priėmė ta pati gydytoja. Jos pirmi žodžiai buvo, ar vėl atvažiavome lašinių susilašinti. Pasakiau, kad dėdei blogai. Tačiau ji net nepriėjo. Vėl buvo lašinamos lašinės. Po 10-15 minučių paėmė jo kraujo tyrimams. Medikė daugiau nebepasirodė. Atėjo chirurgas Algis Starkus. Tuoj dėdę pradėjo ruošti išvežti į Reanimacijos skyrių“, - tęsė pokalbį šilutiškė.

Netrukus atėjo seselė ir sanitarė. Anot Daivos, seselė puikiai atliko savo darbą, o sanitarė šviesiais plaukais elgėsi labai nemandagiai. Todėl D. Eidėnienei pasakius, kad jis yra „pridaręs“ į sauskelnes, sanitarė nebuvo patenkinta. „Trūko kantrybė. Pasakiau, duokite aš pati jį nuvalysiu. Juk tą dariau daug kartų. Aš valiau, o sanitarė stovėjo šalia. Aiškino: „Tu čia pavalyk, dar čia ir čia“. Liepė išeinamąją angą gerai išvalyti. Net aiškino, kaip sauskelnes dėti. Padėjo tik ligonį nurengti. Kai gydytojas apžiūrinėjo, dėdę pasuko šonu, šis netyčia įkišo į sauskelnes pirštą ir pataikė į išmatas. Jas buvau apvaliusi. Tačiau dar po panagėmis buvo likę. Su popieriumi išvalyti nebuvo įmanoma. Pamačiusi tamsesnes panages, sanitarė pradėjo moralizuoti, jog nesugebu nagų nukarpyti. Paaiškinau, jai kodėl keli nagai šiek tiek po panagėmis tamsesni. Jaučiausi ne kaip“, - savo išgyvenimais dalijosi moteris.

Netrukus pacientas buvo išvežtas į skyrių. Jam buvo labai nusilpęs kraujas. Todėl medikai negalėjo daryti operacijos. Jam kraujavo žarnyne. Anot pašnekovės, o nukraujavo pakankamai greitai. „Domėjausi tuo. Jei būtų pirmą dieną padaryti tyrimai ir išsiaiškinta, kad labai nusilpęs kraujas, būtų spėta jam suteikti pagalbą. Nesuprantu, kodėl jam nebuvo padaryti kraujo tyrimai iš karto. Kodėl to nepaskyrė tada budėjusi gydytoja?“, - lyg žirnius bėrė klausimus šilutiškė. Jos dėdė mirė balandžio 21-osios naktį.

D. Eidėnienė pateikė skundą, kad būtų ištirta, ar viskas buvo atlikta, ką turėjo atlikti tądien medikė M. Karbauskienė.

Gydytoja bendravo arogantiškai?

Dėl nemandagaus gydytojos M. Karbauskienės elgesio skundėsi ir kita šilutiškė Alma. Tą pačią balandžio 19-ąją, vakare, ji iškvietė greitąją pagalbą savo uošviui. Atvykusi komanda nustatė, jog vyrui yra širdies ritmo sutrikimas, todėl skubiai jį išvežė į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. „Pasitiko gydytoja M. Karbauskienė. Ji arogantiškai bendravo. Pasakius, kad uošviui širdies sutrikimas, ji pasakė, kad tai mes patys prisigalvojome. Liepė važiuoti namo, išgerti raminamųjų. Pasakiau, kad uošvis turi judėjimo negalią ir jam sunku vaikščioti. Jam sukosi galva. Paprašiau, kad apžiūrėtų chirurgas. Gydytoja M. Karbauskienė pasakė, jog reikia ryte važiuoti pas šeimos gydytoją. Atvykome į priimamąjį ir norėjome, kad būtų suteikta pagalba. O medikė teigė, kad mums nepriklauso būtinoji pagalba ir išėjo. Sesutės iškvietė chirurgą. Tiesa, felčerei, kuri ligoniui nustatė širdies sutrikimą, ji sakė parašys skundą, mat atvežė jį be tikslo. Davė suprasti, kad ji neišmano savo darbo. Tačiau felčerė Simona Girdvainienė elgėsi labai gražiai, mandagiai. Džiaugiuosi jos atliekamu darbu“, - tęsė Alma. Jaunas specialistas liepė padaryti kraujo tyrimus. Gavus atsakymus, moters uošvis skubiai paguldytas į ligoninę, mat kraujas buvo blogas. Alma prisimena, kad dar chirurgams atliekant paciento apžiūrą, gydytoja M. Karbauskienė grįžo. „Ji pasakė: „Na tu matai, tas žmogus dar neįgalus“, ir nuėjo.

Alma nesupranta, kaip toks žmogus kaip gydytoja M. Karbauskienė gali dirbti gydymo įstaigoje. Moteris įsitikinusi, kad kiekvienas turi būti priimtas, išklausytas, su kiekvienu turi būti elgiamasi mandagiai. Šilutiškė oficialaus skundo Šilutės ligoninės administracijai nepateikė.

Yra didelis krūvis

Apie minėtas situacijas kalbėjomės su Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoju medicinos reikalams Vytautu Žvirbliu. Ar gali taip elgtis medikas? Ar apskritai gali dirbti žmogus tokį darbą, kuris nemoka mandagiai bendrauti? „Ar gali? Iš jos licencijos niekas neatėmė. Todėl dirbti gali. Aš taip pat nesu patenkintas jos elgesiu“, - pradėjo pokalbį V. Žvirblis.

Jis patvirtino, kad D. Eidėnienė yra parašiusi skundą vyriausiajam gydytojui, kad būtų įvertintas medikės elgesys. Todėl auditas jau aiškinasi, ar M. Karbauskienė tinkamai atliko savo pareigas. Jų išvada bus po kelių savaičių. „Bus aiškinamasi, ar ji padarė tai, ką pagal esamą būklę privalėjo padaryti. Galiu pasakyti, kad ji žmogus... Turbūt tai jos toks bendravimo būdas. Galima pasakyti, kad jis pacientams nepatinka. Ir aš pats, ir su vyriausiuoju gydytoju esame su ja kalbėję. Kaip gydytoja, kaip žmogus ji normalus žmogus. Ko gero jai yra bendravimo stoka. Aš pats dirbu, budžiu. Žinau, kaip pacientas greitai reaguoja. Žmonės su negalia, su skausmu pas mus neatvyksta šiaip sau pasirodyti. Visada sakau, kad atvykus ligoniui, reikia pasisveikinti, paklausti, kuo jis skundžiasi. Kartais užtenka žodžio. Yra taip buvę. Esu girdėjęs iš kitų daktarų, kai sako: „Ko čia atvykai?“. Čia atvyksta ne į klubą, o su skausmu. Todėl reikia klausti, kas yra“, - tęsė pavaduotojas. Jis teigė, kad dabar greitoji pagalba į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių veža visus, nes tokia yra tvarka ir pagalba turi būti teikiama visą parą. „Šiame skyriuje yra didžiulis krūvis. Kartais ir dėl to gydytojai pervargsta ir elgiasi ne taip, kaip turėtų. Ir dažniausiai nusiskundimų sulaukiama iš Priėmimo skyriaus. Tai pirmoji grandis, kuri, kaip aš sakau, yra frontas. Nes čia atvažiuoja daug piktų, nepatenkintų. Dalis atvažiuoja girtų, su kuriais sudėtinga net susikalbėti“, - pasakojo V. Žvirblis.

Smulkesnį atsakymą dėl M. Karbauskienės elgesio, pavaduotojas pateiks po audito išvadų. Antros situacijos jis nekomentavo, nes dėl Almos uošvio netinkamos apžiūros artimieji nesikreipė.

„Juk galiu dirbti ir dėl gerų žmonių“

Mielai sutiko pakomentuoti situacijas ir pati gydytoja M. Karbauskienė. Ji tikino, kad po kiekvieno apalpimo nėra daromas kraujo tyrimas. Medikė prisimena, kai priėmė Joną Algimantą, skambino jo šeimos gydytojui, klausė, kokie jo kraujo tyrimai, mat D. Eidėnienė perspėjo, jog jie buvo atlikti savaitės laikotarpyje ir buvo geri. „Gaila, kad nėra tokio mygtuko, kur paspaudus būtų galima išklausyti, kam buvo skambinta ir kas kalbėta. Skaudžiausia, kad sako, jog to ligonio neapžiūrėjau. Kaip galima neapžiūrėti. Mačiau viską - nutysusį lūpų kampą, pasuktą žvilgsnį. Paklausyti plaučius neapvertus žmogaus, kuris neįgalus, juk neįmanoma. Konflikto net nebuvo. Jis buvo maloniai aptarnautas. Stebėjausi jį atlydėjusios moters malonumu. Net jos paklausiau dėl lūpų kampo, žvilgsnio. Ji pasakė, kad dėdė taip atrodo daug metų po meningito. Ji pasakojo apie planus vykti pas šeimos gydytoją, kad išrašytų lašinių“, - kalbėjo gydytoja. Ji prisimena, kad tamsių išmatų tądien ligonio sauskelnėse tikrai nebuvo, o spaudimas buvo normos ribose. Lašinant lašines, anot gydytojos, ji nuolat nestovėjo prie ligonio. Niekada to nedaro, nes pagalba reikalinga ir kitiems žmonėms, o dar reikia supildyti krūvas dokumentų.

Po kiek laiko medikė vėl užėjo pasižiūrėti, kaip laikosi Jonas Algimantas. Nudžiugino ją tai, kad jis pradėjo ją sekti žvilgsniu. „Jį atlydėjusi moteris tada sakė, kad taip būna visada. Per metus du ar tris kartus lašina lašines ir tai jį pastato ant kojų. Tai, ką pasakė žmogus, tai ir galiu komentuoti. Jis net galvą pakėlė. Tada Daiva paprašė, ar galėtų, kol laša lašinės, nueiti pas šeimos gydytoją. Pasakiau, kad eikit, o aš paprašysiu mergaičių, kad jį pažiūrėtų“, - toliau kalbėjo M. Karbauskienė. Ji įsitikinusi, kad tikrai jokio nusikaltimo nepadarė ir tikrai mandagiai atliko savo pareigas.

Tuomet jos paklausėme, koks buvo bendravimas su Alma ir jos atvežtu pacientu? Ar tuomet buvo elgiamasi tinkamai? „Labai gražiai pasakysiu. Ta moteris, kuri atvežė tą vyrą, yra felčerės Simonos draugė, kuri ir buvo diagnozavusi širdies ritmo sutrikimą. Tą dieną jau du kartus ją buvau mokius atpažinti elektros kardiogramą. O ji pasakė, kad to jai nereikia. Vakare atvežė vėl tokį pat ligonį. Paklausiau: „Simona, ką tu darai?“. Ji net nesišnekėjo su manimi. Pasakiau atlydėjusiai moteriai, kad atvežtam žmogui nėra širdies ritmo sutrikimo. Atėjusi tikrai pasisveikinau. Net pastabas parašiau, kad Simonai reikia pasimokyti elektros kardiogramos diferencijavimo. Felčerė privalo tai mokėti“, - įsitikinus medikė. Ji teigė, kad tą dieną jokio konflikto nebuvo ir su šiuo pacientu. Nebeatsimena jo visų nusiskundimų. Tačiau pati iškvietė chirurgą, po kurio apžiūros, buvo atlikti kraujo tyrimai ir pacientas paguldytas į ligoninę.

Pasak M. Karbauskienės, antradienis ir trečiadienis buvo baisios dienos, nes sulaukta labai daug negaluojančių žmonių. Ji žino, kad surašytas skundas ir auditas aiškinasi, ar tinkamai buvo viskas atlikta. „Skundas reiškia daug. Tai nėra malonu nė vienam daktarui. Man tai reiškia daug. Kai jį parašo maloni moteris, su kuria buvo normalus kontaktas, labai skaudu. Gal kitaip, jei būtų parašęs tas piktas žmogus. Trečią dieną neatsigaunu. Mes esame tik žmonės. Skaudu labai. Net galvojau ar verta tiek aukotis ir čia dirbti. Bet pagalvojau, vienetams esame blogi. Juk galiu dirbti ir dėl gerų žmonių“, - atviravo pašnekovė.

silokarcema.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų