Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Ką valgyti, kad sumažėtų raukšlių, spuogų ir nesiformuotų dvigubas pagurklis

2016-02-23 14:24:29

Verta žinoti, kad nepriekaištingai odos išvaizdai vien kremų nepakanka. Didžiosios Britanijos kosmetologė Abigaile James papasakojo, kokius maisto produktus turėtumėte įtraukti į racioną, jeigu nesate patenkinti savo odos būkle.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Tikslas: oda be spuogų ir pigmentinių dėmių

Ką valgyti: trumpai tariant – cinką. Šis elementas yra būtinas greitam žaizdų gijimui, odos ląstelių atsinaujinimui ir žmonėms, kuriuos kamuoja spuogai ir kiti veido odos uždegiminiai procesai.

Cinko gausu špinatuose, moliūgų sėklose ir kakavos pupelėse.

Ko negalima vartoti: venkite riebių, perdirbtų, daug cukraus turinčių maisto produktų – jie užkemša poras. Taip pat pabandykite atsisakyti pieno produktų. Kai kurie žmonės, patys to net nežinodami, netoleruoja laktozės, o tai išprovokuoja dėmių ir spuogų atsiradimą. Ypač apatinėje veido dalyje.

 Tikslas: skaistesnė, sveikesnė veido odos spalva

Ką valgyti: šiuo atveju organizmui neturėtų trūkti vitamino E. Jis padeda išlaikyti odos drėgmę ir apsaugo ją nuo laisvųjų radikalų.

Geriausias vitamino E šaltinis – goji, arba kininio ožerškio, uogos. Šio vitamino taip pat rasite kviečių ir miežių daiguose, grūdinėse kultūrose, špinatuose, kukurūzuose, grikių kruopose. Kad oda nebūtų išbalusi, organizmu neturėtų trūkti likopeno. Jo daugiausia yra pomidoruose.

Ko negalima vartoti: alkoholio. Jis dehidratuoja organizmą, apkrauna kepenis ir sulaiko organizme toksinus. Viso to rezultatas – tamsūs ratilai po akimis ir išblyškusi oda.

Tikslas: mažiau raukšlių

Ką valgyti: pakankamai vitamino A. Tai pagrindinis vitaminas tiems, kurie bijo pasenti. Šis vitaminas lėtina ne tik odos, bet ir viso organizmo senėjimo procesą.

Jeigu norite turėti glotnią ir stangrią odą, į racioną įtraukite daugiau riebios raudonos žuvies, kepenėlių, putino uogų, sviesto, grietinės, jūros kopūstų, brokolinių kopūstų.

Ko negalima vartoti: cukraus. Jis naikina odai būtiną kolageną ir elastaną, o oda tampa minkšta ir suvytusi.

Tikslas: veidas be dvigubo pagurklio

Ką valgyti: produktų, turinčių pakankamai vitamino B3. Geriausias pasaulyje vitamino  B3 šaltinis – avokadai. Juose taip pat gausu vitaminų C ir E, kurie skatina kolageno gamybą ir „patempia“ odą.

Ko negalima vartoti: kofeino. Kava itin stipriai dehidratuoja odą. Gėrimai su kofeinu ne tik varo skysčius ir organizmo, bet ir skatina kraujagyslių išsiplėtimą. Viso to rezultatas – raukšlės, išsiplėtusios poros ir suglebusi oda.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų