Greičiausiai daugelis sutiks, jog visavertis miegas yra esminė kokybiško gyvenimo dalis. Išsimiegoję ne tik turime daugiau energijos, bet ir galime džiaugtis geresne savijauta dėl stipresnės imuninės sistemos, normalios medžiagų apykaitos, apsaugotos endokrininės sistemos, geresnės psichologinės būsenos bei kita. Būtent dėl to, jei pastaruoju metu negalite pasigirti gera miego kokybe ir norėtumėte tai pakeisti, šis straipsnis kaip tik jums. Jame aptarsime pagrindinius būdus, kaip būtų galima pagerinti nakties poilsį, kad kitą rytą atsikeltumėte pilni jėgų.
Susikurkite miego režimą ir jo laikykitės
Visų pirmiausia, nuo ko rekomenduojama pradėti – susikurti miego režimą ir jo laikytis. Tam, kad vidinis laikrodis tinkamai veiktų ir pritaikytų kūną prie ritmo, labai svarbu pasistengti eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais. Toks nuoseklumas padeda lengviau užmigti ir atsibusti, todėl yra sumažinama nemigos ar mieguistumo tikimybė. Taip pat prieš miegą rekomenduojama nenaudoti elektroninių prietaisų, kadangi ekranų skleidžiama mėlyna šviesa trukdo miego hormono melatonino gamybai. Vietoje naršymo telefone ar televizoriaus žiūrėjimo geriau užsiimkite raminančia veikla, pavyzdžiui, paskaitykite knygą ar paklausykite mėgstamos muzikos.
Pasirūpinkite tinkama miego aplinka
Kitas labai svarbus aspektas, norint pagerinti miego kokybę, yra tinkama miego aplinka. Geriausia, jei jūsų miegamojo kambaryje būtų galima sukurti tylią, tamsią ir patogią erdvę, kuri yra būtina, norint pasiekti gilų nakties miegą. Tam galite naudoti šviesos nepraleidžiančias naktines užuolaidas arba miego kaukę, kuri padės blokuoti šviesą ir skatins melatonino gamybą. Taip pat, galbūt nustebsite, tačiau miegas bus kur kas kokybiškesnis, jei kambaryje vyraus vėsi temperatūra, 18-20 laipsnių Celsijaus. Taip yra dėl to, nes, tyrimų duomenimis, mažesnė temperatūra padeda žmonėms greičiau užmigti, smegenys greičiau prisitaiko prie miegojimo režimo.
Pasirinkite kokybišką čiužinį ar antčiužinį
Žinoma, norint užtikrinti kokybišką nakties miegą, būtina teisingai pasirinkti čiužinį ar antčiužinį. Renkantis juos, reikėtų įvertinti, kokioje pozicijoje įprastai miegate, koks yra jūsų svoris, ūgis bei ar susiduriate su nugaros skausmais. Tokiu būdu nesunkiai rasite variantą, kuris geriausiai atitiks jūsų turimus poreikius. Tiesa, jei negalite pakeisti čiužinio, apsvarstykite galimybę įsigyti antčiužinį. Jis suteiks reikiamą atramą bei papildomą komfortą, kadangi jo pagalba yra sumažinama įtampa tam tikruose kūno taškuose. Jei susidomėjote, geras pasirinkimas bus Auraplus antčiužiniai. Tai – lietuviškas prekinis ženklas, kuris pasižymi ypatingai aukšta kokybe bei prieinama kaina.
Nepamirškite fizinio aktyvumo
Negana to, fizinis aktyvumas yra dar vienas kriterijus, kuris gali daryti didelę įtaką jūsų miego kokybei. Siekdami gilaus nakties miego, užsiimkite fizine veikla dienos metu, kadangi būtent ji mažina stresą, gerina nuotaiką ir padeda reguliuoti miego ciklą. Būtent dėl to tiems žmonėms, kurie reguliariai sportuoja, įprastai yra kur kas lengviau užmigti. Net jei ir neturite laiko, pasistenkite kelis kartus per savaitę užsiimti vidutinio intensyvumo fizine veikla, kuriai skirtumėte bent 30 minučių. Tai gali būti greitas vaikščiojimas, bėgimas ar joga, pilatesas. Tiesa, nerekomenduojama intensyvia fizine veikla užsiimti prieš miegą, kadangi tokiu būdu padidinsite adrenalino kiekį kraujyje, tad atsipalaiduoti ir pasiruošti miegui bus kur kas sunkiau. Geriausia, jei treniruotę baigtumėte, likus bent kelioms valandoms iki miego.
Išbandykite meditaciją
Greičiausiai ne vienas yra atsidūręs situacijoje, kai dėl jaučiamo streso ar nerimo negali greitai užmigti ir tinkamai pailsėti nakties metu. Geriausias būdas, norint viso to išvengti – pašalinti stresą keliančius veiksnius iš kasdienybės, tačiau tai tikrai ne visuomet yra įmanoma. Jei ir jūs atsidūrėte tokioje situacijoje, rekomenduojama išmokti valdyti stresą ir nerimą. Šiam tikslui buvo sukurtos įvairios atsipalaidavimo technikos, gilaus kvėpavimo pratimai, raumenų relaksacija bei meditacija. Įvaldžius tai, bus visai nesunku nuraminti protą ir pašalinti įtampą. Svarbu suprasti, jog streso mažinimas yra naudingas ne tik dėl to, kad galėtumėte greičiau užmigti, bet ir dėl to, kad pagerėtų bendra jūsų savijauta bei psichologinė būsena.
Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog jame radote naujos informacijos, kaip būtų galima pagerinti nakties miegą. Na, o jei jus domina antčiužiniai, internetinėje parduotuvėje pigu.lt galite rasti išties didelį jų asortimentą geru kainos bei kokybės santykiu. Įsitikinkite tuo patys ir pasižvalgykite mūsų kataloge!