Nyderlanduose atlikta studija, kurioje buvo tiriami bučiniai.
Mūsų organizmo mikrobiomą sudaro apie 100 trilijonų mikroorganizmų, kurie vaidina svarbų vaidmenį maisto medžiagų sintezėje, virškinime ar imuninio atsako formavime. Daugiau nei 700 bakterijų rūšių yra burnos ertmėje.
Intymūs bučiniai, kontaktuojant liežuviams ar pasikeičiant seilėmis, yra unikalus meilinimosi būdas, charakteringas tik žmogui. Kuo partneriai dažniau bučiuojasi - tuo jie panašesni.
Partnerių poros buvo apklausiamos apie bučinius, jų trukmę ir skaičių per parą. Vienas iš partnerių buvo vaišinamas probiotikų gėrimu, turinčiu konkrečias bakterijų rūšis. Po aistringo bučinio buvo tiriama partnerių burnos ertmės mikroflora.
Buvo nustatyta, kad kito partnerio seilėse probiotikų bakterijų skaičius išauga tris kartus. Taigi buvo apskaičiuota, kad per 10 sekundžių trunkantį bučinį partneriui perduodama beveik 80 milijonų bakterijų.
Jei partneriai bučiuojasi dažnai (ne mažiau kaip devynis kartus per parą) jų burnos bakterijos ilgainiui tampa identiškos.
Taigi mikroflora susijusi ne tik su gyvenimo būdu, genetika, amžiumi, dieta ir asmenine higiena. Ją lemia ir žmonės, su kuriais glaudžiai bendraujame.
Plačiau:
https://www.hindustantimes.com/lifeclass="naujiena_width100" style/sexandrelationships/what-s-in-a-10-second-kiss-80-million-bacteria/article1-1287080.aspx