Gražios figūros nebūna be pastangų, todėl jei kovojate su papildomais kilogramais, turite nusiteikti, kad tai reikalauja ne trumpalaikio, o ilgalaikio darbo ir pastangų. Lieknėjimo procesas apima visą kompleksą skirtingų priemonių, be kurių neįmanoma išsiversti.
Tačiau taip pat egzistuoja ir mažos gudrybės, kurios padės šį procesą paversti paprastesniu ir palengvins kai kurias „kančias“. Štai 15 gudrybių svoriui reguliuoti.
maistas
1. Renkitės laisvesniais drabužiais, ypač eidami miegoti. Esmė ta, kad aptempti drabužiai spaudžia kūną ir sutrikdo normalią kraujotaką – dėl to sulėtėja poodinio riebalų sluoksnio medžiagų apykaita.
2. Praėjus 30 minučių po paskutinio pavalgymo atlikite 10 minučių mankštą – taip paaktyvinsite medžiagų apykaitos procesus.
3. Vieną kartą per savaitę naudinga pasidaryti iškrovos dieną. Geriausia, kad tai būtų jūsų poilsio diena ir nepatirtumėte papildomos įtampos. Tą dieną neužsiimkite aktyvia sportine veikla, gerkite daug vandens ir žaliosios arbatos.
4. Vienas efektyviausių būdų sugrįžti į normalią medžiagų apykaitą – valgymas pagal režimą. Svarbu valgyti tiksliai pagal valandas (ir – neužkandžiauti, kada nereikia). Taip organizmas pamažu pripras prie režimo ir po kurio laiko alkį pradėsite jausti tik atėjus tam tikrai valandai.
5. Daugelis žino, kad siekiant sulieknėti reikia valgyti daug vaisių ir daržovių. Bet kad tai iš tiesų padėtų, juos reikia valgyti šviežius, nes bet kokiu būdu apdorotuose vaisiuose ir daržovėse gerokai sumažėja aktyviųjų dalelių, padedančių deginti riebalus.
6. Kiekvieną kartą, kai pajusite stiprų norą kažko suvalgyti, tačiau laikas tam dar nebus atėjęs, pabandykite išgerti puodelį kambario temperatūros vandens. Galbūt jūs tiesiog jaučiate troškulį, o ne alkį.
7. Su celiulitu kovokite jam tik atsiradus, vos tik tai pastebėsite, jei norite išvengti rimtų problemų ateityje. Efektyviausia celiulito profilaktika – masažas specialiais mediniais roleliais.
8. Kartą per savaitę pasidarykite vonią su verdančiame vandenyje nugesinta soda. Pamažu didinkite sodos kiekį. Tai padeda kovoti su padidėjusiu riebalų sluoksniu, reguliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.
9. Kartais problemų dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos atsiranda sutrikus endokrininės sistemos darbui. Atkurti hormonų pusiausvyrą gali padėti specialių, jodo turinčių preparatų vartojimas (tik pasitarus su gydytoju).
10. Kaip papildoma kovos su paviršiniu riebalų sluoksniu priemonė gali būti naudojama įvyniojimo metodika. Galite ją naudoti kad ir kasdien, jei tai jums nesukelia šalutinių sutrikimų.
11. Įrodyta, kad žmonės, kurie ilgiau miega, turi mažiau problemų dėl per didelio svorio arba jiems sekasi geriau jį numesti. Todėl pasistenkite daugiau miegoti (nors kelis kartus per savaitę pailginkite savo miego laiką 1-2 valandomis).
12. Papietavę (t.y. antroje dienos pusėje) stenkitės vartoti tik daug baltymų turinčių produktų, o pusryčiams būtini angliavandeniai – kad aprūpintumėte organizmą energija ir „užkurtumėte“, suaktyvintumėte medžiagų apykaitą.
13. Mandarinai padeda geriau mesti svorį, nes jie paspartina skysčių išsiskyrimą – kartu su jais – ir kenksmingų ar nereikalingų medžiagų.
14. Nesižavėkite monodietomis ir venkite pernelyg ilgų tarpų tarp valgymų. Net jeigu ir visai nenorite valgyti, suvalgykite po 1 obuolį kas 3-4 valandas. Priešingu atveju medžiagų apykaita sulėtės.
15. Valgykite agurkus neribotais kiekiais – jie turi labai nedaug kalorijų (viso labo apie 250 kcal viename kilograme). Nors agurkai ir atrodo vandeninga daržovė, tačiau juose gausu ląstelienos, jie gerina virškinimą ir turi medžiagų, padedančių valyti organizmą nuo toksinų.
Lieknėkite su malonumu!