Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

2013-ųjų frazės: ironiškai ir taikliai apie aktualiausius dalykus

vlmedicina.lt | 2013-12-31 00:01:10

Linkėdami Jums, mieli skaitytojai, nuotaikingos Naujųjų metų šventės ir turiningų 2014-ųjų, skatiname pažvelgti atgal ir prisiminti, kokiomis sveikatos priežiūros aktualijomis gyveno Lietuva praėjusiaisiais, kaip tas aktualijas matė ir vertino mūsų pašnekovai - sveikatos politikai, gydytojai, slaugytojai, įstaigų ar organizacijų vadovai ir... tiesiog portalo VLMEDICINA.LT skaitytojai. Jūsų dėmesiui - drąsiausios bei įžvalgiausios jų mintys.

Kalėdos
Tegul Naujųjų metų šventė tampa atspirties tašku svajonėms išsipildyti, tikslams pasiekti, o 2014-ieji būna prasmingi, įsimintini ir turiningi! © Fotolia.com

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, paklaustas, ar naikina privačią mediciną: „Sėdi gubernatorius Sibire ir skaito laikraštį apie tai, kokia netvarka Amerikoje. Tada nutarė ir užrašė rezoliuciją straipsnio antraštėje: „Sunaikinti Ameriką“. Paskui pasikasė galvą, susivokęs padėjo kablelį ir prirašė: „Bet, atrodo, tai nuo manęs nepriklauso“. Taip ir aš galiu pasakyti: „Taip, žlugdau privačią mediciną, bet atrodo, kad tai nuo manęs nepriklauso“.  „V. P. Andriukaičio ironija: „Taip, naikinu privačią mediciną, bet, rodos, tai nuo manęs nepriklauso“

Sodros Klaipėdos skyriaus direktorius Valdemaras Anužis apie gydymo įstaigų vadovų rotaciją: „Jei viskas gerai, kam tada keisti? Bet iš tiesų nežino, kaip pakeisti vieną netikusį vadovą, nenori užsiimti blogais, tai judina visus. Dėl vienos musės, kurią pakaktų išimti iš sriubos, maišo ją visą. Ligoninių stebėtojų tarybos – skystos, sudarytos iš tų pačių skystų politikų, kurie nieko neišmano“. „Ar rotacija atplėš vyriausiuosius gydytojus nuo šiltų kėdžių?

Valdemaras Anužis
Valdemaras Anužis. Genovaitės Privedienės nuotr.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas gydytojas neurologas Antanas Lukošaitis: „Manau, kad Lietuvoje kai kas uždirba iš tų vaistų pasų. Spaustuvė laimi konkursą ir jai jau garantuoti pinigai iš PSDF. O galima būtų išrašyti paprastą receptą. Mūsų vaistinių tinklai turi vieną sistemą ir tai tikrai įmanoma. Galima būtų sutaupyti ne vieną milijoną“.  „Ar egzistuoja ryšys tarp spaustuvės pelno ir eilių pas gydytojus?

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Egidijus Guogis: „Žmogui būtų geriau, jeigu juo būtų rūpinamasi tuomet, kai jis pagalbą dar gali priimti. Bet pas mus atvirkščiai. Kol žmogus gyvas, jis niekam nereikalingas, dažnai nesulauks nei tinkamos socialinės paramos, nei slaugos. Skausmo medicina, paliatyvioji slauga menkai išvystytos, skurdžiai finansuojamos. Bet kai žmogus miršta ir nebeturi jokių galimybių pagyti, jis bus gaivinamas“. „Privalome gaivinti, kai reikia ir nereikia, tik lėšų tam nėra“

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas: „Man labai brangus kiekvienas darbuotojas. Tačiau turbūt galėčiau širdį išplėšti bei atnešti ir vis tiek sakytų: „Čia ne Sakalausko, o kažkieno kito“. „Psichiatrijos filialo pacientams smurtaujant prieš darbuotojus vadovybė užsimerkia?“

Šiaulių priklausomybės ligų centro direktorius Elmantas Pranas Zevertas: „Valstybei gal ir reikia, kad žmogus nusigertų, nereiktų jam nei pensijos mokėti, nei atlyginimo, nei gydyti. Labai gerai, kol prageria – suneša į biudžetą pinigus, o paskui nebereikia nieko atiduoti. Juk H. Trumenas sakė: „Kam ant rusų mesti bombą? Duokime degtinės ir išnuodysime“. „Uždarius priklausomybės ligų centrus lietuviams grėstų indėnų likimas – išnykimas

Natalja Istomina
Natalja Istomina. Algirdo Kubaičio nuotr.

Slaugos mokslų daktarė Natalja Istomina: „Nematau nieko blogo, jeigu žmogus darbo metu atsigeria kavos. Aišku, jei, be kavos, jis dar turi arbatos bei sulčių ir jas nuolat pakaitomis geria, o ne dirba, tai kita problema. Tada slaugos administratorius turėtų pabendrauti su šiuo darbuotoju, o jei problema kartojasi – spręsti, ar toks darbuotojas reikalingas“. „Slaugytojo darbas Lietuvoje ir svetur: kada gersime kavos?

Vienos Vakarų Lietuvos nedidelės gydymo įstaigos vadovė: „Mes - ne angelai ir ne velniai, bet paskutiniu metu juntama didžiausia tendencija iš pacientų labai kabinėtis prie gydytojų. Jeigu kokį žodelį griežčiau ar reikliau pasakysi, vienas nesupras, kitas priims kaip pyktį“. „Gydytoja: „Mes - ne angelai ir ne velniai, bet darosi baisu dirbti“

Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Antanas Matulas: „Klaipėda visada sveikatos sistemoje yra išskirtinis atvejis, unikalus - nepaklūsta įstatymams, nepaklūsta reformoms, vadovai dažnai darydavo priešingus veiksmus, nei numatydavo reforma“. „Vyriausiųjų gydytojų valdoma Klaipėda reformoms nepasiduoda“

Skaitytoja, pasivadinusi kavos gurmane: Lietuvoje slaugytojos plauna WC, palatas ir visas kitas ligoninės erdves, nes valytojų nėra, padėjėjų nėra. Tik dienomis būna, o kartais ir nebūna, todėl slaugytojos dirba už visus - ir savo darbą, ir viso kito, esančio ligoninėje, personalo darbą. Kodėl gydytojai neplauna privemtų ir fekalijomis išteptų palatų, tualetų ir kt. patalpų? Juk tada, jei nėra valytojų, plaukime visi draugiškai visas ligoninės erdves. „Drąsiai slaugytojas galime vadinti slaugytojomis-valytojomis...

Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis: „Esama giluminių planavimo, lėšų skirstymo mechanizmo ydų. Jos kartais įgyja satyriškų atspalvių. Štai rašte iš gimdymo namų rašoma: „Praėjusiais metais PSDF mums neapmokėjo 1,6 mln. litų už virškvotinius gimdymus“. Taip negali būti. Juk gimdymo namai negali pasakyti moterims – „per likusius tris šių metų mėnesius negimdykite, nes baigėsi kvotos. Palaukite kitų metų, ir tada gimdykite, kol yra kvotos“. „Virškvotinių paslaugų sveikatos priežiūros sistemoje turi nelikti“

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Danutė Margelienė: „Lietuvoje tikrai yra įstaigų, kuriose arba visai nėra slaugos administratorių, arba šias pareigas eina baigusieji vadybą ar net gydytojai. Juk niekur nematėme, kad kepėjas vadovautų kirpėjui, tad kodėl slaugytojams vadovauja gydytojai, vadybininkai ar juristai?“. „Kepėjas nevadovauja kirpėjams, tad kodėl slaugą administruoja gydytojai?

Danutė Margelienė
Danutė Margelienė. Audriaus Privedos nuotr.

Skaitytojas: „Ir tegul meta į mane akmenį tas, kas su kyšiais daktarams nebuvo susidūręs. Neduodi - tai lėk namo, ar tu mirštantis, ar tu skausmuose kankiniesi... Tik davei kyšį – iš karto atsiranda ir vietos geresnės, ir vaistai nemokami, ir ligoninėje gulėk kiek reikia, ir palaksto dažniau - atseit dėmesys rodomas, ir tyrimai atsiranda reikiami nemokamai...“. „Tenedrįsta daktarai skųstis mažais atlyginimais

Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas apie šansus laimėti vyriausiųjų gydytojų konkursą: „Respublikinės Klaipėdos ligoninės konkurso nestebėjau, nes buvo visiškai aišku, kad Romaldas Sakalauskas laimės. Nebent būtų kritęs iš penkto aukšto ant galvos ir ėmęs kalbėti nesąmones“. „Buvę vyriausieji gydytojai pavaduotojais nenorėtų būti“

Anonimu panoręs būti vieno iš Santariškių klinikų skyrių vedėjas: „Kai tik kas nors iš vadovų prabyla apie ydingą finansavimą, kaipmat į jo vadovaujamą įstaigą atskuba valstybiniai auditoriai, kurie darbuojasi gan ilgą laiką, kad tik ką nors aptiktų“. „Dėl ydingo finansavimo patirti nuostoliai kompensuojami nemokamomis medikų atostogomis“

Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga. Mindaugo Savicko nuotr.

Gydytojas psichiatras doc. dr. Aurelijus Veryga: „Man keista, kad per mėnesį laiko galiu gauti keturias žinutes iš „Iki“ prekybos tinklo apie tai, kad vynui taikoma 30 proc. nuolaida, bet niekada nesu gavęs žinutės iš savo šeimos gydytojo, kad turiu ateiti pasitikrinti sveikatos ar dar ką nors turiu padaryti“. „Sveikatos visuomenininkų balsas – stipresnis ir vieningesnis“

Visuomenininkas Rytis Juozapavičius: „Jeigu kyšiai būtų legalizuoti, žmonės jų suneštų dar daugiau. Be to, biudžetą papildytų nauji mokesčiai“. „Korupcija medicinoje: ar nedideli veiksmai sukels didelius pokyčius?“

Gydytojas psichiatras doc. dr. Aurelijus Veryga: „Daugybė žmonių turi aibę problemų – daugybė vadovų yra prasigėrusių. Girti psichiatrai per konferencijas vartaliojasi nuo stalų, neskubėdami paskaityti pranešimo. Čia – tokios viešos visiems žinomos paslaptys“. „Tarp Lietuvos psichiatrų – ne tik neištikimi sutuoktiniai, bet ir alkoholikai?“

Lietuvos vyriausiasis vaikų  ir paauglių psichiatras Dainius Pūras: „Aš nusiteikęs ryžtingai ir sutinku būti vyriausiuoju specialistu kaip ekspertas, o ne įkinkytas arklys. Juk kam tada Sveikatos apsaugos ministerijos čia samdomas personalas?“. „Būdamas vyriausiasis krašto specialistas aš nežaisiu“

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis: „Į pasitikėjimo telefoną skambino technikai, kurie keičia detales aptarnaudami medicininę įrangą įvairiose gydymo įstaigose. Tokie atvejai, kai viena detalė kelis kartus perkama ir parduodama, jau perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai ir VMI. Tai yra procesai, kurių daugelis nesupranta, bet, pasirodo, vienos detalės keitimas gali kainuoti 50 tūkstančių. Bet ir nieko nesuprantant, vis tiek atrodo nenormalu“.  „Korupcija sveikatos apsaugos sistemoje. Ministras kerta iš peties“

Žurnalistė Ella Rose: „Jei Lietuvos medikai nebūtų tokie begėdžiai kyšininkai ir sugebėtų valdyti savo emocijas, jie būtų tikrai pagarbos verti puikūs specialistai“. „Kas lietuvaitę žurnalistę stebina Vokietijos medicinoje“

Vismantas Matulas
Vismantas Matulas. Mindaugo Savicko nuotr.

Naujasis Vilniaus Lazdynų poliklinikos vadovas Vismantas Matulas: „Ligų istorijose buvo įvairiausių neįtikimų dalykų – rašoma, kad 25 metų pacientui išrauti keturi dantys, ir per vieną apsilankymą! Ir tokių atvejų buvo toli gražu ne vienas. Kai vieną iš tokių pacientų teko iškviesti, paaiškėjo, kad nebuvo išrautas nė vienas dantis!“. „Lazdynų poliklinikoje – (ne)laukti pokyčiai“

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas