Apkirpti odeles darantis manikiūrą — daugeliui mūsų įprasta procedūra. O kaipgi kitaip, sakysi, — juk jos gadina visą vaizdą! Privalome tave įspėti: kas kartą pašalinusi odelę, tu ne tik skatini ją dar labiau augti, bet ir rizikuoji pažeisti nago pagrindą. Turi kuo greičiau ištrūkti iš šito užburto rato!
Mūsų organizme nieko nėra nereikalingo, odelės aplink nagus, tiek rankų, tiek kojų, irgi atlieka tam tikrą funkciją – saugo nagų plokšteles nuo pažeidimų. Kartais kerpant odelę pakanka vieno neatsargaus kryptelėjimo į šalį žnyplutėmis, kad nagui būtų padaryta neatitaisoma žala, ir jis visą gyvenimą liktų šiurkštus, gruoblėtas. Jei tavęs tai nebaugina, štai antras argumentas nešalinti odelių: kai jos nekarpomos, nereikia taip dažnai daryti manikiūro (ar pedikiūro). Aiškiname, kodėl. Pastebėjai, kad pašalinta odelė labai greitai atauga ir dažnai tuoj pat ima pleišėti, atspūra? Tai štai, jei jos nekirpsi, nereikės ir taisyti padėties vėl griebusis žnyplučių. Taigi taupysi laiką (ir pinigus, jei šias procedūras visada atlieki tik grožio salonuose).
Atskleisime, ką nutyli daugelis manikiūro meistrų: kaip nekarpant odelių išsaugoti puikią nagų išvaizdą. Štai tas penkių palyginti paprastų žingsnių planas!
1. Pasidaryk įprastą manikiūrą
Iš pradžių teks elgtis kaip visada: kreipkis į savo meistrą ir paprašyk padaryti įprastą manikiūrą – tegul jis dailiai apkarpo odeles. O dabar jau viskas priklauso tik nuo tavęs.
2. Atstumk odeles po kiekvieno dušo
Kai meistras padarys viską, kaip paprašysi, jau kitą dieną imk rūpintis nagais pati – naujais metodais. Po dušo, kai rankos bus suminkštėjusios garuose, atsargiai ir kruopščiai medine mentele atstumk visas odeles. Na tai kas, kad jų dar nė nematyti, – šitaip tu trukdysi joms augti. Kartok šią procedūrą kiekvieną dieną. Kai odelės pasirodys, užuot šalinusi jas žnyplutėmis (šiukštu!), pirštais atstumk nago apačioje ir iš šonų tarsi norėdama ką nors nuvalyti. Tokio švarinimosi pakaks kartą per dieną.
3. Naudok aliejų
Tavo nuolatiniu draugu ir palydovu artimiausiu metu turi tapti nagų odelių aliejus – kelis kartus per dieną masažuojamaisiais judesiais įtrink juo pirštus. Taip ne tik suminkštinsi netgi labiausiai prie nago priskretusią odelę, bet ir pagerinsi kraujotaką, taigi skatinsi augti nagus.
4. Imk šiurkščią dildę
Šiurkščios dildės tau reikės odai aplink nagų kampučius pagludinti, kad ji nesurambėtų ir neatplyštų. Naudok šią dildę gerai nusausinusi rankas, kiekvieną pirštą apdorok stengdamasi nepaliesti paties nago. Pamatysi, greitai nereikalingos odos visai nereikės kirpti – visą jos perteklių panaikinsi šiurkščia dilde dar nespėjus jam ir užaugti. Be to, šiuo paprastu būdu išvengsi odos atplaišėlių.
5. Eik dalinio manikiūro
Štai jau vieną dvi savaites tu reguliariai kartoji 2–4 žingsnius. Žinoma, odelė tapo plonesnė ir minkštesnė, tačiau vis tiek kol kas nenustoja augusi. Eik pas savo meistrą dalinio manikiūro – tegul jis pašalina ne visą odelę aplink kiekvieną nagą, o tik mažas dalelytes, kurios ataugo ištvėrusios tavo kruopščią priežiūrą. Grįžusi namo, vėl stropiai kiekvieną dieną kartok 2–4 žingsnius. Primename: nepamiršk kasdien medine mentele atstumti odelių! Jeigu šį kantrybės išbandymą atlaikysi, po mėnesio jau nebebus jokios būtinybės jų karpyti, rankos ir taip atrodys prižiūrėtos ir išpuoselėtos, net jeigu ir nebebūtų galimybės joms skirti poros valandų per dieną.
Ai, kaip skauda!
Ką daryti, jei nukirpta odelė aplink nagą staiga parausta ir ima degti iš skausmo? Dabar tau geriausiai padėtų tepalas su maumedžių terpentinu. Jis maloniai vėsina, malšina skausmą ir užgesina infekcijos židinį. Šis tepalas, beje, nepamainomas ir įaugus nagui: numalšini kilusį uždegimą, o tada jau kirpk nagą drąsiai.