Antradienis, 2024.12.17
Reklama

7 būdai, padedantys sustiprinti pasitikėjimą savimi

Šaltinis: vlmedicina | 2023-04-03 11:43:56

Ką pagalvojate, išgirdę žodį savigarba? Tai yra tai, ką galvojame, jaučiame ir tikime apie save. Tačiau tai nėra taip paprasta. Svarbu žinoti, kad yra daug veiksnių, darančių įtaką savigarbai bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu, ir ji gali svyruoti iki pat jo galo.

Vyro vaizduotė piešia raumeningą kūną
Pasitikėjimas savimi / Pranešimo autorių nuotr.

Turime savęs paklausti, kaip galiu pagerinti savivertę? Eksperimentuokite su kai kuriomis iš žemiau pateiktų idėjų. Nenuleiskite rankų, jei pagerėjimo nepastebėsite po vienos nakties. Tai – reguliariai atliekamas darbas, ilgainiui tampantis vis malonesnis.

1. Uoliai ir nuosekliai kurkite labiau savimi pasitikinčią versiją

Dažnai girdime žmones kalbant apie norą greitai praturtėti, nors žinome, kad pinigai nėra raktas į pasitenkinimą ar laimę. Be to, kad juos uždirbate, turite numatyti tikslus, kaip juos panaudosite. Privalote turėti viziją. Visi jaučiamės kiek laimingesni, kai įsigyjame sau ką nors gražaus. Tačiau tas kas nors gražaus gali greitai nusibosti ir tapti dar vienu rakandu spintoje.

Nuo pagrindų dėliokite savo įvaizdį, dėl kurio natūraliai jaustumėtės labiau pasitikintys savimi. Tai ypač galioja drabužiams ir aksesuarams. Jei nežinote, nuo ko pradėti, klasikinis stilius yra Jūsų atsakymas. Apsilankykite https://textilite.lt/.

2. Įtikinkite save, kad galite gauti tai, ko labiausiai norite gyvenime

Svarbu prisiminti, kad pokyčiams reikia laiko ir nenutrūkstančių pastangų. Jei nejaučiate, kad darote pažangą didesniu mastu, sutelkite dėmesį į mažesnius pasiekimus. Vienas iš būdų pastebėti pokyčius - fiksuoti kiekvieną dieną ir užsirašyti, kokius naudingus sprendimus priėmėte. Žvelgdami atgal į praėjusias savaites ir mėnesius pastebėsite pagerėjimą.

Kiekvienas žingsnis į priekį ir nedidelė sėkmė bus atpažįstami kaip džiaugsmas ir jaudulys, užgožiantys stresą bei baimę. Nesėkmės taps mokytojai ir nukreips Jus tinkama linkme.

3. Pasitelkite ir logiką, ir fantaziją, kad sukurtumėte naują tikrovę

Kartais tenka išjungti budrų analitinį protą bei tiesiog žiūrėti ir daryti, jausti ir reaguoti. Tai ypač aktualu, kai žengiate į nežinomybę. Jei tenka priimti sprendimus čia ir dabar, vadovaukitės logika. Bet išlikite kūrybingi, planuodami ateitį. Pasitikėjimas savimi auga už komforto ribų, o fantazijos atveria vietas, kur dar galite augti kaip asmenybė.

4. Kaupkite žinias ir taikykite jas

Suraskite savo pagrindines stipriąsias puses ir remkitės jomis. Bandymas vienu metu visus dalykus daryti geriau nesustiprins pasitikėjimo savimi. Ir ne tik todėl, kad tie dalykai bendrai kelia prastą savijautą, bet ir dėl to, kad aprėpiate daugiau nei tam turite resursų. Susidėliokite prioritetus, kam ir kiek laiko (bei kitų išteklių, tokių kaip pinigai) skirsite. Palikite laiko jų praktiniam panaudojimui arba kol nauji įgūdžiai susiformuos į įpročius. Tada bus žymiai lengviau prieiti prie kitų užduočių.

Be to, galite paprašyti pagalbos iš draugo, kolegos ar šeimos nario. Jei norite sportuoti salėje, bet nežinote, kaip, pakvieskite kažką tai daryti kartu. Juk, galiausiai, bendros veiklos suartina vieną su kitu!

5. Visada būkite geriausiu (ir sąžiningiausiu) savo paties draugu

Visada turite ginti save, kaip tai darytumėte dėl geriausio draugo. Tik nedaug žmonių užjaučia save skausmo ir sunkumų akimirkomis. Tai opi problema, nuo kurios turėtumėte pradėti. Pasitelkite priėmimą, atleidimą ir užuojautą, kad išlaikytumėte pasitikėjimą savimi.

Sąžiningi ir savimi pasitikintys žmonės nesuka galvos dėl to, ką apie juos galvoja kiti. Jie neieško konfliktų, tačiau taip pat nebijo išsakyti savo nuomonės. Ir vis dėlto jais aplinkiniai pasitiki. Raginame kasdien būti ištikimesniais sau.

6. Priminkite sau, kad garsiausias balsas kambaryje ne visada yra tas, kuris labiausiai pasitiki savimi

Šiais laikais esame mokomi, kad balso stiprumas atitinka žmogaus pasitikėjimo savimi lygį. Tai ne visai tiesa. Kartais tokiu būdu asmenys maskuoja nesaugumo jausmą. Jei kalbate lygiu, pakankamai ramiu tonu ir kaskart neprašote patvirtinimo klausdami, vis tiek atrodysite savimi pasitikintis žmogus.

Jei tylite, nes išties nepasitikite savimi, kasdien praktikuokitės kalbėti prieš veidrodį. Raskite tokį balso toną, kuris būtų patogus. Kartokite sau palaikančias frazes ir gana greitai jomis patikėsite.

7. Apsupkite save tvirta paramos grupe

Žmogui reikia žmogaus. Būkite ir bendraukite su tais, kurie 100 % palaiko Jūsų tikslus. Jei šiame artimųjų rate yra priešingai besielgiantis žmogus, pamėginkite pasikalbėti su juo apie tai. Susėskite akis į akį ir paaiškinkite jam, kaip jaučiatės, arba parašykite nuoširdžią žinutę. Jei jis vis tiek atsisako palaikyti Jus, galbūt metas nutraukti santykius.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų