Šeštadienis, 2024.12.21
Reklama

Akių joga: pailsins akis, padės nuo sausų akių sindromo ir sumažins paburkimą

2016-06-06 13:41:07

„Pradėdama treniruotę aš prasitampau – tai juk padaryti būtina. Sėdėdama aš užmerkiu akis, jas atmerkiu, akių obuolius nukreipiu į viršų, į apačią, tada – į vieną ir į kitą šoną. Tuomet rankomis švelniai prispaudžiu užmerktas akis. Taip baigiasi rytinė treniruotė. Ir gali prasidėti mano diena“, – portalui „The Daily Mail“ rašo Alice Smellie.

© VLMEDICINA.Lt (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Skamba keistai? Jei skaitysite toliau, suprasite, kad nėra taip keista, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Aš išbandžiau naują madą – vadinamąją akių jogą.

Manoma, kad akių joga gali sumažinti sausumo pojūtį akyse, jų skausmą ir juntamą įtampą, nuo kurio kenčia apie 90 proc. kompiuterių vartotojų, maža to, kai, kurių tikinimu, tokie pratimai akims netgi gali pagerinti ir regėjimą (nors dėl šio fakto mokslininkai vis dar nesutaria) bei sumažinti akių paburkimą rytais.

Taigi kaip viskas veikia? Mūsų akių obuolį judina šeši raumenys ir akių jogos praktikuotojai tikina, kad juos vertėtų treniruoti tam tikru būdu.

Aš pati jau daugelį metų nešioju akinius bei kontaktinius lęšius ir man nuolat tenka kęsti akių išsausėjimą nuo nuolatinio žiūrėjimo į kompiuterio ekraną. Taigi nusprendžiau išbandyti šiuos šešis akių jogos pratimus ir rezultatai mane tikrai nustebino.

Rytinis tempimas

Teorija: kas rytą pradėkite nuo akių mankštos. Tai padės treniruoti akių raumenis.

Pratimas: Atsisėskite sukryžiavę kojas ir susikoncentruokite į savo kvėpavimą. Penkis kartus pažvelkite į viršų, į apačią ir užmerkite akis. Akis vėl atmerkite ir penkis kartus pažvelkite į kairę ir į dešinę, užsimerkite.

Akis atmerkite ir penkis kartus pažvelkite į viršų dešinėje pusėje ir į apačią kairėje pusėje, užsimerkite. Akis atmerkite ir penkis kartus pažvelkite į viršų kairėje pusėje ir į apačią dešinėje pusėje. Patrinkite delnus vieną į kitą ir uždėkite juos ant užmerktų akių – tai jas sušildys ir sudrėkins.

Ar tai veikia? Man patiko gilus kvėpavimas, tai tarsi meditacija. Ir iš pradžių šie tempimo pratimai buvo kiek sunkoki, tačiau jau po kiek laiko dariau juos visai lengvai.

Eksperto komentaras: „Tai atpalaiduojanti dienos pradžia, – tikina oftalmologas Andrew Bridgesas. – O po treniruotės ant užmerktų akių uždėti delnai stimuliuoja ašarų susidarymą akyse ir padeda jas sudrėkinti“.

Geresniam regėjimui

Teorija: sukoncentruodami žvilgsnį į atskirus skirtinguose nuotoliuose esančius objektus treniruosite akių raumenis ir tai padės palengvinti akyse juntamą įtampą bei kiek pagerins regėjimą.

Pratimas: paimkite į ranką rašiklį ir ją visiškai ištieskite. Sukoncentruokite žvilgsnį į rašiklio galvutę ir labai iš lėto lenkdami ranką artinkite rašiklį sau iki nosies. Kartokite tai 5–10 kartų.

Ar tai veikia? Nors puikiai žinojau, kad akinių šis pratimas nepakeis, tikrai pastebėjau šiek tiek pagerėjusį vaizdą žiūrint į objektus iš arti.

Eksperto komentaras: „Pratimas išties puikus ir naudingas akims, tačiau nėra įrodymų, kad jis galėtų pagerinti situaciją trumparegiams ar toliaregiams“.

Pratimas pavargusioms akims

Teorija: atpalaiduoja ir atgaivina akių raumenis, taip pat stimuliuoja skysčių cirkuliaciją akyse.

Pratimas: patrinkite delnus vieną į kitą, kol sušils. Šiek tiek sulenktais delnais (lyg formuotumėte rieškutes) užsidenkite užmerktas akis, jų neliesdami ir kiek palaikykite. Kartokite tai 3 kartus.

Ar tai veikia? Akys išties tampa kiek gaivesnės, o giliai kvėpuojant šis pratimas puikiai atpalaiduoja.

Eksperto komentaras: „Tai išties nebloga idėja. Tačiau čia dar labiau tiktų šiltas kompresas ant užmerktų akių ir vėliau – švelnus masažas, kuris padės stimuliuoti akis“.

Mirksėjimo pratimas

Teorija: daugelis iš mūsų nemirksime tiek, kiek turėtume. Tačiau būtent mirksėjimas geriausiai sudrėkina bei atpalaiduoja akis.

Pratimas: stipriai užmerkite akis ir įtempkite akių raumenis, palaikykite užmerktas įtemptas akis tris sekundes ir staigiai atsimerkite. Keletą kartų greitai pamirksėkite. Pratimą kartokite mažiausiai keturis kartus.

Ar tai veikia? Negali nesusimąstyti, kad šis pratimas gali padidinti raukšleles apie akis, tačiau jį išbandžius akys tikrai nebuvo taip stipriai išsausėjusios.

Eksperto komentaras: „Šis pratimas padės sudrėkinti akis, tačiau sergant tam tikromis akių ligomis, šis pratimas būklę gali tik pabloginti, todėl visų pirma dėl jo rekomenduočiau pasitarti su savo gydytoju“.

Pratimas, kuris padės išvalyti akis

Teorija: sudrėkintos akys geriau išsivalo ir tai padeda iš jų pašalinti per dieną susikaupusiems nešvarumams.

Pratimas: darykite jį prieš pat eidami miegoti. Atsisėskite sukryžiuotomis kojomis ant žemės ir maždaug per metrą nuo savęs pasidėkite degančią žvakę. Žvelkite nemirksėdami į liepsną, kol pradės bėgti ašaros. Tuomet 10 minučių pasėdėkite ramiai ir atsipalaiduokite.

Ar tai veikia? Man kažkodėl ne. Ašaroti nepradėjau, o akys tiesiog labai pavargo.

Eksperto komentaras: „Tai tikrai padės susikaupti ašaroms, tačiau nesu tikras, ar labai naudinga žiūrėti tiesiai į šviesos šaltinį“.

Pratimas, mažinantis akių paburkimą

Teorija: dėl po akimis susikaupusių skysčių akys kiek paburksta. Kuomet giliai miegame, mažai mirksime, todėl skysčiai ir susikaupia po akimis.

Pratimas: energingai mirksėkite apie 30 sekundžių – tai padės „išsivaikščioti“ skysčiams ir akių paburkimas sumažės.

Ar tai veikia? Bandžiau mirksėti dvigubai daugiau laiko nei reikia, tačiau nesu tikra, ar tai labai akivaizdžiai sumažino paburkimą. Tačiau mano akių, kurios rytais būna labai sausos ir niežtinčios, būklė tikrai pagerėjo. Mat šis pratimas jas labai efektyviai sudrėkina.

Eksperto komentaras: „Mirksėjimas puikiai sudrėkina akis ir pašalina nešvarumus nuo akies paviršiaus“.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų