Ketvirtadienis, 2025.04.10
Reklama

Akreditavimo tarnyba ragina atsakingiau rinktis medicinos priemones

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-14 11:30:12

Aktyviai reklamuojamomis, akcijinėmis ar „kaimynei labai padėjusiomis“ medicinos priemonėmis susigundžiusiems pirkėjams kartais dėl savo prekių tenka kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Per metus vidutiniškai sulaukiama 20–30 vartotojų skundų, iš kurių maždaug du trečdaliai būna pagrįsti. Šiais metais Akreditavimo tarnybai išnagrinėjus pateiktus skundus, buvo patenkinti dešimties vartotojų teisėti reikalavimai, tai yra grąžinti pinigai ar gaminys pakeistas tinkamu.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Akreditavimo tarnyba dažnai apgina mūsų piliečių teisėtus reikalavimus, jiems įsigijus netinkamą medicinos priemonę. Visgi prašome žmonių prieš įsigyjant brangią medicinos priemonę – masažuoklį, čiužinį, individualaus vartojimo lazerį ar kitą – įsitikinti, ar tikrai gaminys jums reikalingas ir tinkamas, pasitarti su savo gydytoju, nes rizikuojate ne tik prarasti pinigus, bet ir pakenkti savo sveikatai,“ – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Nagrinėdama skundus Akreditavimo tarnyba pastebi, kad nemaža dalis skundų yra susijusi su žmonių žinių stoka. Be to, medicinos priemones, skirtingai nei medikamentus, galima įsigyti ne tik vaistinėse – jos platinamos ir parduotuvėse, internetu, todėl vartotojai turi būti labai atidūs prieš jas įsigydami.

Prieš pirkdamas medicinos priemonę, vartotojas pirmiausia turėtų įsitikinti, kad ji yra jam būtina, ir kokia iš viso asortimento yra tinkamiausia konkrečiu atveju. Nes ne visos medicinos priemonės tinka visiems žmonėms ir dalis medicinos priemonių, kaip ir vaistų, gali turėti šalutinį poveikį. Ne pagal paskirtį naudojama ir netinkama konkrečiam žmogui medicinos priemonė gali pakenkti jo sveikatai.

Visa informacija apie medicinos priemonę yra pateikiama jos naudojimo instrukcijose, todėl pirkėjas turėtų įdėmiai ją išstudijuoti, o dar geriau – pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Akreditavimo tarnyba yra gavusi nemažai skundų dėl įvairių masažuoklių, čiužinių, lazerinių aparatų, skirtų individualiam vartojimui, kuriuos žmonės įsigijo prieš tai neįsitikinę šių gaminių tinkamumu. Dažnas tik pajutęs sveikatos pablogėjimą kreipėsi į gydytojus, kurie nurodė nedelsiant nutraukti tolesnį medicinos priemonės naudojimą.

Žmonės turėtų gerai apsvarstyti medicinos priemonių pirkimą dar ir todėl, kad daugelis jų, skirtingai nei kiti gaminiai, negrąžinami pardavėjui, jei tai nesusiję su medicinos priemonės sauga, todėl savarankiškas apsisprendimas įsigyti medicinos priemonę, kuri neretai kainuoja brangiai, yra vartotojo atsakomybė.

Ne visi Lietuvos gyventojai žino, jog medicinos priemones draudžiama platinti jų pardavėjų organizuojamuose pristatymuose, ne prekybos patalpose vykstančiuose renginiuose ir pan. Tačiau šio reikalavimo paiso ne visos įmonės. Akreditavimo tarnyba šiais metais gavo dviejų vartotojų skundus dėl medicinos priemonių, įsigytų įmonių organizuojamuose renginiuose. Abiem atvejais vartotojai, atidžiai nesusipažinę su medicinos priemonių naudojimo instrukcijomis, įsigijo ne tik jiems netinkamas brangiai kainuojančias medicinos priemones, tačiau ir šių medicinos priemonių ženklinimas, taip pat ir sauga, neatitiko nustatytų teisės aktų reikalavimų.

Kokybės garantas

Kokybės garantas
  • Tai vienas iš pagrindinių ženklų, rodančių, kad medicinos priemonė atitinka jai keliamus reikalavimus.
  • Šis atitikties ženklas, priklausomai nuo medicinos priemonės dydžio, konstrukcijos, kitų ypatybių, turi būti pažymėtas ant medicinos priemonės (pvz., vidinės korekcinių akinių rėmelių kojelės pusės, kraujo spaudimo matavimo aparato nugarinės pusės) ar medicinos priemonės sterilaus įpakavimo ir naudojimo instrukcijų.
  • Visos sterilios medicinos priemonės ir medicinos priemonės su matavimo funkcija (pvz., kraujo spaudimo matavimo aparatai, medicininiai termometrai, svarstyklės), greta šio ženklo turi turėti ir keturženklį skaičių, žymintį medicinos priemonę sertifikavusios įstaigos identifikacinį numerį.
  • Kilus klausimams ir abejonėms dėl medicinos priemonių atitikties vartotojai gali kreiptis į Akreditavimo tarnybos Medicinos priemonių rinkos priežiūros skyriaus specialistus.
  • Įsigiję ar pastebėję platinant nesaugias medicinos priemones, vartotojai apie tai turėtų pranešti Akreditavimo tarnybai, kad ši galėtų imtis visų reikiamų veiksmų nesaugioms medicinos priemonėms pašalinti iš Lietuvos rinkos bei padėti užtikrinti vartotojų teises.
Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų