Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Aktualu ne tik paaugliams: kaip apsisaugoti nuo inkštirų

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-03-14 15:02:20

Tikriausiai kiekvienas esame susidūrę su inkštirais, kurie dažniausiai atsiranda problemiškiausiose vietose, kur oda būna riebiausia – ant nosies, kaktos ar smakro. Juodi taškeliai pasireiškia vienodai tiek vyrams, tiek moterims, tiek paaugliams. Nors pastebima, jog paauglystėje inkštirų kiekis padidėja, tačiau jie gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

„Neretai spuogai, o ypač inkštirai, pradeda formuotis paauglystėje, kadangi tuo metu yra sutrikusi hormonų pusiausvyra, kuri pasireiškia per intensyvią riebalinių liaukų veiklą. Tačiau jie gali kamuoti mus ne tik paauglystėje, bet ir visą gyvenimą“, – akcentuoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Kristina Zacharevič.

Kas sukelia inkštirus?

Pasak pašnekovės, pagrindinė inkštirų atsiradimo priežastis – nešvarumai ir dulkės, kurios patenka ant veido odos ir užkemša riebalinės liaukos latakėlį. Dėl to į liaukas nebepatenka oras, o tai skatina toksiškų mikroorganizmų, sukeliančių uždegiminius procesus, dauginimąsi.

Taip pat, inkštirų atsiradimui didelę įtaką daro netinkama mityba. „Norint išvengti juodų taškelių ant savo veido odos, visų pirma, reikėtų sureguliuoti mitybą, kadangi angliavandeniai skatina inkštirų padaugėjimą. Patariama vengti aštraus, saldaus maisto, bulvių, rūkytų gaminių, nevartoti alkoholio bei saldikliais pagardintų gėrimų. Į mitybos racioną rekomenduojama įtraukti šviežių daržovių, riešutų bei žuvies, kurioje yra odai reikalingų riebalų bei aliejų“, – pataria K. Zacharevič.

Be to, norint išvengti inkštirų, derėtų valgyti daugiau produktų, kuriuose gausu ląstelienos bei per dieną išgerti ne mažiau nei aštuonias stiklines vandens.


Reikalinga tinkama priežiūra

Viena iš inkštirų atsiradimo priežasčių – veido odos higienos trūkumas. Norint išvengti juodų taškelių labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą, ypatingai – linkusią riebaluotis.

„Prausimosi priemonėse turėtų būti salicio rūgšties, kuri valo odą ir pašalina viršutinį suragėjusių ląstelių sluoksnį. Be to, naudojant valymo priemones labai svarbu įsitikinti, jog jų sudėtyje nėra aliejų, kurie dar labiau riebaluoja odą. Nuvalius veidą, rekomenduojama patepti riebiai odai skirtu losjonu, o vietas, kuriose gausu inkštirų – patepti vandens peroksido tirpalu, kuris naikina bakterijas“, – sako vaistininkė.

Svarbu pastebėti, jog veidą reikia valyti ne tik prieš miegą, bet ir ryte. Nakties metu odoje vyksta intensyvūs medžiagų apykaitos procesai, kurių metu atsinaujina oda, pasišalina negyvos ląstelės, todėl išsiskiria labai daug riebalų, kurie užteršia veido odą.

Veido kaukės sumažina inkštirų kiekį

Neretai inkštirai yra šalinami namuose, tačiau tokiu būdu labai dažnai jie tik dar labiau paplinta, nes nesilaikoma visų higienos sąlygų. Tačiau, norint sumažinti jų kiekį, yra įvairiausių priemonių, kurias galima atlikti ir namuose.

Pasak vaistininkės, veiksminga inkštirų šalinimo priemonė yra veido kaukės. Turint riebaluotis linkusią odą, patariama naudoti veido kaukes, kurių sudėtyje būtų anglies, molio. Jos sausina odą ir sustabdo inkštirų atsiradimą. Tačiau jas reikėtų naudoti atsargiai ir nuolat stebėti ar veido oda nuo kaukės per daug nedžiūna ir nepraranda daug vandens.

„Svarbu pastebėti, jog prieš darantis kaukę, reikėtų veidą pagarinti. Tokiu būdu bus atvertos poros ir kaukė galės labiau įsiskverbti bei efektyviau veikti. Tuo tarpu po kaukės, odą būtina patepti drėkinamuoju kremu“, – pataria K. Zacharevič.

Vyrai rūpinasi veido oda

Vaistininkė pastebi, jog nereikėtų manyti, kad veido oda rūpinasi tik moterys. „Camelia“ vaistininkė tikina, kad vyrai prižiūri savo veido odą ne ką rečiau negu moterys.

„Pastebime, jog vyrai labai rūpinasi savo veido oda. Atėjus pavasariui dažnas vyras perka įvairiausias priemones nuo spuogelių bei inkštirų, domisi jų priežiūra ir konsultuojasi su kosmetologais bei vaistininkais. Tai tik įrodo, jog vyrai linkę rūpintis savo oda, ją prižiūri ir puoselėja“, – teigia K. Zacharevič.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų