Trečiadienis, 2025.04.16
Reklama

Akušeriai-ginekologai Šiaulių ligoninėje įdiegė modernią laparoskopinę technologiją

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-01-27 10:44:11

Kiekviena naujovė, pradėta taikyti gydymui, suteikia didžiulę naudą ir pacientui, ir metodą taikančiam gydytojui. Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro Moters ir vaiko klinikos operacinėje sumontuota nauja, moderni, šiuolaikiška laparoskopinė įranga. Jos dėka Moters ir vaiko klinikos Ginekologijos skyriaus vedėjas gydytojas akušeris-ginekologas dr. Andrius Simavičius pradėjo taikyti naują operacinę technologiją, kuriai atlikti naudojama indociano žaliojo (ICG) fluorescencija, padedanti nustatyti sarginį limfmazgį bei ligos išplitimą, kas suteikia galimybę atlikti mažiau pacientę traumuojančią operaciją.

Atliekama gimdos vėžio šalinimo operacija / RŠL nuotr.

Metodas, tausojantis pacientę

Laparoskopija, leidžianti operuoti ir gydyti įvairias ginekologines ligas bei būkles, išvengiant didelių pjūvių ir randų, bei tausojant pacientė sveikatą, RŠL taikoma ne pirmą dešimtmetį. Neseniai įsigyta brangi moderni laparoskopinė įranga yra elementarus laporoskopas, nesiskiriantis nuo iki šiol turimų. Tačiau, tobulėjant laparoskopinei chirurgijai, toliau atsiranda įvairios naujos laparoskopinės chirurginės įrangos ir instrumentų, suteikiančių dar daugiau galimybių ir chirurgui, ir pacientui.

Pasak akušerio-ginekologo dr. A. Simavičiaus, naujoji laparoskopinė įranga ypatinga tuo, kad turi ICG technologiją, suteikiančią galimybę atlikti sarginio limfmazgio paiešką, naudojant flourescencinę medžiagą – indociano žaliąjį, kuris, būdamas šviesoje, artimoje infraraudonajai, švyti.

„Ši technologija taikoma esant ir gerybinei, ir piktybinei patologijai. Mums ypač svarbus taikymas onkologinių patologijų – gimdos vėžio atvejais, nes technologija naudojama sarginio limfmazgio nustatymui ir ligos išplitimui“, - apie galimybę sarginius limfmazgius pažymėti indocianino žaliojo dažu pasakoja gydytojas Andrius Simavičius.

Nustatant sarginį limfmazgį, labai tiksliai nustatomas ligos išplitimas. Ypač svarbu, kad tai suteikia galimybę atlikti dar mažiau traumuojančią laparoskopinę operaciją, kai nereikia šalinti visų sritinių limfmazgių. Anot gydytojo, tai padeda trumpinti operacijos laiką, mažinti komplikacijų, susijusių su sistemine limfonodektomija, dažnį.

Laparoskopinė operacija
Sarginius limfmazgius pažymėjus indocianino žaliojo dažu bei vizualizavus limfmazgį, galima atlikti mažiau traumuojančią laparoskopinę operaciją / RŠL nuotr.

Metodas – sudėtingoms operacijoms

Ši technologija taikoma onkologijoje, esant sudėtingoms operacijoms, kai reikia lokalizuoti gyvybiškai svarbias struktūras (pvz., šlapimtakį, esant giliajai ametriozei). Flourescencinės medžiagos – indociano žaliojo dėka gerai matosi, kur yra gyvybiškai svarbūs organai. „Kai reikiamą organą lokalizuoji – vizualizuoji, sumažėja ir chirurginių komplikacijų rizika, gerai matant kur yra organas, kurį reikia apsaugoti, daug saugiau gali operuoti“, - apie platų šio metodo panaudojimą kalba onkochirurgas A. Simavičius. Tai yra atvejai, kai esant tam tikroms sitacijoms taikomos žarnų rezekcijos, esant išplitusios gilios endometriozės ši technologija naudojama žarnos gyvybingumui, kraujotakai po anastomozės, nustatyti. Esant kiaušidžių vėžiui, tenka ir visą pilvą ginekologui operuoti.

Specialus žalias dažas nudažo artimiausius, šalia gimdos esančius limfmazgius, kurie artimoje infraraudoniesiems spinduliams šviesoje švyti. Jei navikas plinta limfiniais latakais, pirmiausiai jis patenka į sarginius limfmazgius. Jei sarginiuose limfmazgiuose navikinių ląstelių nerandama, reiškia, kad greičiausiai ir kituose limfmazgiuose jų nėra, todėl kitų limfmazgių šalinti nebereikia. Taip yra išsaugomi sveiki ir naviko nepažeisti limfmazgiai“, – apie naują operacinę technologiją pasakoja gydytojas.

„Esame labai dėkingi ligoninės administracijai, kad gavome šią technologiją, kuri nuo šiol rutiniškai taikoma Moters ir vaiko klinikos operacinėje“, – sako medikas.

Kol šios technologijos ligoninė neturėjo, buvo atliekama sisteminė limfoadektomija – pilnas sritinių limfmazgių šalinimas. „Kai yra galimybė limfmazgį vizualizuoti, tai, esant tam tikroms klinikinėms situacijoms, taikomas šiuolaikinis metodas“, – pasirinkimu neabejoja gydytojas akušeris ginekologas dr. A. Simavičius, ligoninėje įdiegęs ne vieną modernų gydymo metodą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mokslininkai siekia paspartinti skydliaukės vėžio tyrimus
Kai žmogaus skydliaukėje pradeda formuotis auglys, organizmas imasi atsako: nepageidaujamą darinį padengia baltymo kolag...
Kai šventinis stalas tampa iššūkiu skrandžiui: kaip padėti virškinimui per Velykas
Gausus ir sotus Velykų stalas – sena lietuviška tradicija, kuriai ištikimi esame ir šiandien. Vis dėlto gyvenimo b...
Kur kreiptis nemokamos medicinos pagalbos susirgus per šventes
Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galė...
Gydytojas psichiatras rimtai apie „nerimtą“ ligą
Greitai plaka širdis, krečia drebulys, trūksta oro, kyla mirties baimė. Atrodo, kad tuoj ištiks infarktas. Žmogus kr...
Skauda galvą: ar įmanoma sumažinti skausmą natūraliais būdais?
Galvos skausmas dažnai užklumpa netikėtai ir gali visiškai sujaukti dienos planus. Tokiomis akimirkomis daugelis žmonių...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas