Ketvirtadienis, 2025.04.03
Reklama

Akys ir saulė: draugai ar priešai?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-04 10:32:19

Dauguma gyventojų laukia šiltų saulės spindulių, tačiau kartu supranta ir jų keliamas rizikas. Vis dėlto dažnai saugantys savo kūną nuo saulės žmonės pamiršta, kad reikia pasirūpinti ir savo akimis.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Akys, ilgai ir dažnai veikiamos ultravioletinių saulės spindulių, greičiau pavargsta, o vasaros karštis, dulkės ir alergijos gali sukelti daug nemalonumų. Kaip vasarą apsaugoti akis, pataria mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.

Saulės pavojai akims

Pagrindinė problema vasaros metu mūsų regėjimo organui – akių sausėjimas. Jis atsiranda, kai akyse sumažėja ašarų kiekis. Tuomet gali pasireikšti įvairūs nemalonūs pojūčiai: akių nuovargis, degimo pojūtis ar kiti regėjimo sutrikimai.
Vaistininkė primena, kad atkurti ašarų kiekį akyse gali netikros ašaros – akių lašai. Jų pasirinkimas vaistinėse ypač platus, todėl specialistė pataria atkreipti dėmesį į akių lašų sudėtį ir rinktis kuo natūralesnius akių lašus be konservantų.
Be to, išsausėjusias akis verta dengti akiniais nuo saulės ir reguliariai drėkinti: taip ašarų kiekis akyse atsistatys savaime.

„Netinkamai saugant akis, per ilgai žiūrint į saulę, akis galima ir nudegti. Įvykus šiai nelaimei, akys ima perštėti, niežtėti, akyse atsiranda svetimkūnio jausmas, o esant stipresniam nudegimui, iš akių pradeda skirtis vandeningos išskyros. Tokiais atvejais rekomenduojama kuo skubiau nuvykti pas gydytoją“, – pataria vaistininkė.

Tinkamai pasirinkite akinius nuo saulės

Dažnais atvejais, norint apsaugoti akis nuo vasariškų spindulių, pakanka akinių nuo saulės, tačiau tinkamų akinių lęšiai turi būti gerai apsaugoti. Svarbu rinktis akinius, kurie turėtų apsaugą nuo UVA ir UVB saulės spindulių. Akiniai turėtų būti didesnių lęšių, kad apsaugotų ne tik akis, bet ir aplink jas esančią odą, kuri yra ypač jautri. Rekomenduojama pirmiausia atkreipti dėmesį į akinių apsaugą, o ne į išvaizdą, kad gražus vasaros aksesuaras netaptų rimtų problemų priežastimi.

„Netinkami akiniai nuo saulės yra blogiau nei būti iš viso be akinių. Kai esame be akinių, natūraliai prisimerkiame, nežiūrime tiesiai į saulę, tačiau kai akis dengia tamsesnis lęšis, žmonės galvoja, kad yra apsaugoti, nors iš tikro taip nėra“, – tikina I. Sauserytė.

Apsisaugokite iš anksto

Sunkiau vasarą tvarkytis tiems, kurie yra alergiški saulės spinduliams, jiems dažnai pasireiškia akių perštėjimas, akys parausta. Deja, tokiais atvejais reikia vartoti specialius vaistus nuo alergijos. Jeigu tokių neturite po ranka, svarbiausia iš karto akis drėkinti dirbtinėmis ašaromis. Jos padeda ir tuo atveju, kai į akis patenka dulkių ar jos būna kitaip sudirgintos, akių lašai greitai pašalina svetimkūnį, kuris kelia diskomfortą.

„Žmonėms, besiskundžiantiems jautresnėmis akimis, rekomenduojama vartoti vitaminus. Tinkamiausi tokiu atveju yra antioksidantai: vitaminas C, vitaminas E, selenas, cinkas, liuteinas, zeaksantinas ar mėlynių ekstraktas“, – pasakoja I. Sauserytė.

Vaistininkė pataria vasarą būnant lauke, net ir pavėsyje, dėvėti akinius nuo saulės, taip pat jų nepamiršti ir maudantis, nes nuo vandens atsispindintys saulės spinduliai akis gali nuvarginti dar labiau. Pamiršus akinius galima galvą pridengti didele skrybėle ir vengti tiesioginio akių kontakto su saulės spinduliais.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Akys, Ligos ir sveikata
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Medicinos psichologė: kai neigiamos emocijos virsta fiziniais simptomais
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir emocinė įtampa tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau pajutę&nb...
Genai – ne nuosprendis: kaip galime perrašyti savo sveikatos scenarijų
Tikriausiai ne kartą teko išgirsti, kad „jei jau tokie genai – nieko nepadarysi“. Tačiau šiandien moks...
Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?
Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną...
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų