Lietuvos Respublikos Vyriausybė, vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partijos, siekdama veiksmingiau subalansuoti lėšų, skiriamų sveikatos apsaugai, paskirstymą, nutarė skirti papildomą finansavimą sveikatos apsaugos reikmėms.
Iš viso skirta 145 mln. 329 tūkst. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo. Iš šių lėšų 132 mln. 773 tūkst. litų nutarta skirti asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, 8 mln. 318 tūkst. litų – medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui, 4 mln. 238 tūkst. litų – sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms padengti.
Pirmą kartą sveikatos apsaugos biudžetą socialdemokratai padidino 96 milijonais litų dar sausio mėnesį, kai buvo tvirtinamas biudžetas. Tokia suma konservatoriai buvo numatę sveikatos apsaugos biudžetą sumažinti.
Sveikatos apsaugos ministro Vytenio P. Andriukaičio iniciatyvos tikslas – ne tik prisidėti prie sklandesnio šalies sveikatos priežiūros sistemos veikimo, bet ir dėti pastangas, kad susirgimų prevencijai ir rizikų susirgti valdymui laipsniškai būtų skiriama daugiau finansavimo.
Socialdemokratas ministras Vytenis P. Andriukaitis pažada, kad „esame užtikrinę reikalingą biudžetą iki metų pabaigos ir savo pažado nekeisime“.
Iki šiol pagrindiniai finansavimo srautai buvo skiriami ligų ir patologijų gydymui, o ne susirgimų prevencijai ir sveiko gyvenimo būdo skatinimui. Taigi iki šiol valdžia daugiausia vykdė ne sveikatos, o ligų politiką, kas nėra sektina politika tokiose valstybėse kaip Skandinavijos šalys ar Nyderlandai, kurios pirmauja pasaulyje pagal sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis.
Pavyzdžiui, Lietuvoje 2011 m. iš sveikatos priežiūros sistemos finansavimui skiriamų lėšų iš Nacionalinės sveikatos sąskaitos rizikų susirgti valdymui skirta vos 78 mln. litų, o patologijos gydymui – 7 mlrd. 101 mln.
vlmedicina.lt