Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau LAKD) ir Sveikatos apsaugos ministerija vienija pajėgas ir pradeda informacinę kampaniją, skirtą svarbiausioms saugaus elgesio kelyje taisyklėms priminti.
Prasidėjus rudeniui, kai rytais ir vakarais vis tamsiau, ypač aktualus yra pėsčiųjų saugumas. Ne pirmus metus LAKD su partneriais – kelių policijos pareigūnais, kunigais, visuomenės sveikatos specialistais, bendruomenių atstovais - primena, kaip svarbu pėstiesiems naudoti atšvaitus ar kitas šviesą atspindinčias priemones. Smagu, kad vis daugiau žmonių naudoja atšvaitus, bet norėtųsi, kad ir vaikams, ir suaugusiesiems, ir senjorams – visiems užsisegti atšvaitą taptų įpročiu visur ir visada.
„Todėl siekdami, kad informacija, kaip teisingai naudoti atšvaitus, pasiektų kuo daugiau žmonių, su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte sutarėme vykdyti bendrą projektą – išleisti plakatus ir juos platinti sveikatos priežiūros įstaigose. Į įstaigas ateina daug įvairaus amžiaus žmonių. Manome, kad jie, laukdami savo eilės pas gydytoją, atkreips dėmesį į kabančius plakatus, pasiskaitys informacinį lankstinuką apie tai, kaip teisingai užsisegti ar užsidėti atšvaitus“, – kalbėjo laikinasis Kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis.
Per šių metų 9 mėnesius mūsų keliuose įvyko 2249 eismo įvykiai. Juose žuvo 150 žmonių. Iš jų 37 pėstieji (iš jų 26 pėstieji žuvo tamsiu paros metu). Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, žuvusiųjų pėsčiųjų skaičius sumažėjo (2014 m. per 9 mėn. žuvo 66 pėstieji (iš jų 37 tamsiu paros metu). Kadangi nemažai eismo įvykių nutinka ir pėsčiųjų perėjose, Kelių direkcija išleido plakatą, kuriame informacija apie saugumą pėsčiųjų perėjose skirta ir pėstiesiems, ir vairuotojams.