Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), reaguodama į nuolat didėjantį į Europos regioną atvykstančių pabėgėlių ir migrantų skaičių, teikia pagalbą šalims narėms. Organizuojamas aprūpinimas medicinos pagalbos priemonėmis, tiriami šalių pajėgumai sveikatos priežiūros srityje, pabėgėlių ir migrantų atvykimo punktuose personalas mokomas užtikrinti visuomenės sveikatos saugą, teikiama kita informacinė bei praktinė su sveikata susijusi pagalba.
Vilniuje vykstančios Pasaulio sveikatos Europos regiono komiteto 65-osios sesijos dalyviai – aukšto lygio pareigūnai iš 53-jų regiono šalių – aptarė sparčiai plintančios migracijos pasekmes pasaulio visuomenės sveikatos saugumui. Jie ragino PSO ir toliau aktyviai dalyvauti šioje veikloje ir teikti visokeriopą pagalbą šalims, adekvačiai vertinant migracijos poveikį įvairioms sveikatos sistemoms. Nutarta artimiausiu metu surengti aukšto lygio PSO konferenciją, kurios metu būtų sukurta bendra visuomenės sveikatos principais pagrįsta strategija migracijos Europoje klausimais.
Tik 2015 m. į Europos šalis atvyko daugiau nei 350 000 pabėgėlių ir migrantų, neskaitant 2 mln. žmonių, prieglobstį radusių Turkijoje. Pagal Jungtinių Tautų specialistų skaičiavimus, šiais ir kitais metais į Europos šalis dar kreipsis 850 000 žmonių, pageidaujančių gauti pabėgėlio statusą.
PSO ekspertai neigia populiarią nuomonę, kad yra tiesioginis ryšys tarp migracijos ir infekcinių ligų ar egzotinių virusų bei retų susirgimų paplitimo. Tačiau pripažįstama, kad reikia vienyti Europos pastangas vykdant imunizaciją, teikti pagalbą traumų ir nelamingų atsitikimų atvejais, rūpintis nėščiųjų, gimdyvių sveikata, daugiau dėmesio skirti vaikams ir žmonėms su lėtinėmis ligomis, ir kas svarbiausia – užtikrinti psichosocialinį iš kitų pasaulio šalių atvykusių žmonių stabilumą.
Sveikatos apsaugos ministerijos informacija