Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Ar antialerginiai vaistai gali padėti sergantiesiems išsėtine skleroze?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-20 00:01:45

Nereceptiniai antihistamininiai vaistai, vartojami kenčiant nuo alergijos, gali turėti naują svarbų vaidmenį – grąžinti dėl išsėtinės sklerozės (IS) prarastą regėjimą, – skelbia healthday.com.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Tyrimai parodė, kad klemastino fumaratas beveik panaikina optinio nervo pažeidimą, atsirandantį sergant išsėtine skleroze.

Vieno asmens išsėtinės sklerozės (autoimuninės ligos, pažeidžiančios centrinę nervų sistemą ir pasireiškiančios nervus apsaugančios medžiagos, mielino, irimu – demielinizacija) simptomai gali labai skirtis nuo kito žmogaus jaučiamų simptomų. Tai priklauso nuo to, kur atsirado pažeidimas. Pavyzdžiui, regos nervo pažeidimas gali sukelti matymo pablogėjimą.

Išsėtinei sklerozei būdingos ligos atakos, kurios nėra prognozuojamos ir kiekvienam sergančiajam būna skirtingos. Liga vis dar yra priskiriama neišgydomųjų grupei, o medikamentai tegali slopinti simptomus ir retinti paūmėjimus.

Balandžio 19 dieną kasmetiniame Amerikos neurologų akademijos susitikime Vankuveryje pristatytas naujas tyrimas.

Nustatytas ligonių, kuriems skiriami antihistamininiai vaistai, nežymus būklės pagerėjimas vertinant, kiek laiko trunka vaizdinės informacijos kelias iš akies į smegenis.

„Bandymo metu pastebėtas regėjimo pagerėjimas buvo nedidelis, tačiau tyrimas yra teikiantis vilčių, nes tai apskritai pirmas toks atvejis, kai vaistas panaikina išsėtinės sklerozės sukeltą pažeidimą“, – sakė viena iš tyrimo autorių gydytoja A.Green iš Kalifornijos universiteto išsėtinės sklerozės centro (the Multiple Sclerosis Center at the University of California, San Francisco).

Tyrimo imtis – 50 pacientų, vidutiniškai 5 metus sergantys išsėtine skleroze su optinio nervo pažaida. Jų amžiaus vidurkis 40 metų.

Pacientai tyrimo metu 3 mėnesius vartojo antihistamininius vaistus arba placebą. Tada dar 2 mėnesius grupės buvo sukeistos vietomis.

A Green pabrėžė, kad gauti rezultatai yra preliminarūs, „bet suformuojantys karkasą tolesniems išsėtinės sklerozės gydymo būdų tyrinėjimams ir suteikiantys viltį, kad ateityje bus įmanoma padidinti regeneracines smegenų galimybes“.

Ekspertai pabrėžia, kad kol kas padarytos tik pradinės išvados, tačiau jos turėtų itin jaudinti pacientus.

Tai pirmas tyrimas, rodantis išsėtinės sklerozės sąlygotų pažeidimų grįžtamumo galimybę.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų