Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Ar dažnai reikėtų skalbti rankšluostį?

2017-01-09 10:32:56

Tikėtina, jog vonioje kabantis jūsų rankšluostis - nešvarus. Vos tik rankšluostį panaudojus, jis tampa bakterijų dauginimosi vieta: grybelio, negyvų odos ląstelių, seilių, analinių ir išangės sekrecijų ir kitų bakterijų terpe.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Nors daugelis mikrobų nėra kenksmingi, kadangi daugelis jų rankšluostyje lieka nuo jūsų kūno, tačiau jie ten yra, ir jie dauginasi sparčiai.

Tad kiek kartų galima naudotis rankšluosčiu iki tol, kol jūsų pačių floros koncentracijos tampa per didelės ir jį dera skalbti? "Jei rankšluostį galite visiškai išsausinti, nenaudokite jo daugiau nei 3 kartus", - sako Philip Tierno, Niujorko universiteto medicinos fakulteto mikrobiologas ir patologas.

Pastarasis patarimas pateiktas turint omenyje, kad rankšluostis laikomas vietoje, kurioje jis gali visiškai išdžiūti. "Jei nuo rankšluosčio sklinda kvapas, nesvarbu koks, tai reiškia, jog jame auga mikrobai ir jį reikia skalbti", - sako specialistas.

Rankšluosčiai - puiki terpė daugintis bakterijoms, nes juose yra visi atitinkami reikalavimai mikrobų gyvenimui: vanduo, šilta temperatūra, deguonis, maistas ir neutralus pH. Žmogaus kūnas išskiria šias idealias sąlygas.

Tiesa, mokslininkas sutinka, kad bakterijos rankšluostyje nėra žmogui kenksmingos. Tačiau jei tuo pačiu rankšluosčiu dalinatės su kitu asmeniu, potencialiai galite kontaktuoti su bakterijomis, prie kurių jūsų kūnas nėra pripratęs. Pasak P. Tierno, "tai gali sukelti pūlinius, spuogus ar infekcijas."

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų