Tikėtina, jog vonioje kabantis jūsų rankšluostis - nešvarus. Vos tik rankšluostį panaudojus, jis tampa bakterijų dauginimosi vieta: grybelio, negyvų odos ląstelių, seilių, analinių ir išangės sekrecijų ir kitų bakterijų terpe.
Nors daugelis mikrobų nėra kenksmingi, kadangi daugelis jų rankšluostyje lieka nuo jūsų kūno, tačiau jie ten yra, ir jie dauginasi sparčiai.
Tad kiek kartų galima naudotis rankšluosčiu iki tol, kol jūsų pačių floros koncentracijos tampa per didelės ir jį dera skalbti? "Jei rankšluostį galite visiškai išsausinti, nenaudokite jo daugiau nei 3 kartus", - sako Philip Tierno, Niujorko universiteto medicinos fakulteto mikrobiologas ir patologas.
Pastarasis patarimas pateiktas turint omenyje, kad rankšluostis laikomas vietoje, kurioje jis gali visiškai išdžiūti. "Jei nuo rankšluosčio sklinda kvapas, nesvarbu koks, tai reiškia, jog jame auga mikrobai ir jį reikia skalbti", - sako specialistas.
Rankšluosčiai - puiki terpė daugintis bakterijoms, nes juose yra visi atitinkami reikalavimai mikrobų gyvenimui: vanduo, šilta temperatūra, deguonis, maistas ir neutralus pH. Žmogaus kūnas išskiria šias idealias sąlygas.
Tiesa, mokslininkas sutinka, kad bakterijos rankšluostyje nėra žmogui kenksmingos. Tačiau jei tuo pačiu rankšluosčiu dalinatės su kitu asmeniu, potencialiai galite kontaktuoti su bakterijomis, prie kurių jūsų kūnas nėra pripratęs. Pasak P. Tierno, "tai gali sukelti pūlinius, spuogus ar infekcijas."