Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Ar nuo alkoholio priaugama svorio?

2017-06-12 13:54:59

Alkoholyje yra daugiau kalorijų negu angliavandeniuose, tačiau įtakos svorio didėjimui turi ne tik alkoholio kalorijos, bet ir kiti svarbūs veiksniai. Taip portalui LRT.lt sako gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė-Lazarevičienė.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

LRT.lt portalo skaitytojas domisi alkoholio kilokalorijomis bei jų įtaka medžiagų apykaitai.

„Ar tiesa, kad alkoholis turi daug kalorijų? Jei taip, kodėl jos nenurodomos ant pakuotės? Kaip žmogus turėtų jas susiskaičiuoti? Kuris alkoholis kaloringiausias ir nuo ko tai priklauso? Ar šios kalorijos, kaip ir gaunamos iš saldumynų, iš karto „kraunamos“ į riebalų ląsteles?“ – teiraujasi skaitytojas.

Gydytoja dietologė D. Pipiraitė-Lazarevičienė sako, jog alkoholis iš tiesų turi nemažai kalorijų.

„1 g gryno etanolio turi 7 kcal. Palyginimui – 1 g riebalų turi 9 kcal, 1 g angliavandenių turi 4 kcal“, – nurodo specialistė.

Tačiau, nepaisant kilokalorijų kiekio, jų nurodyti ant pakuotės ženklinimo taisyklėse nėra reikalaujama, todėl jas susiskaičiuoti tenka patiems.

„Paprasčiau suskaičiuoti nesaldžių alkoholių kalorijas. Tam reikia sužinoti, kiek gramų gryno spirito yra to gėrimo tam tikrame kiekyje“, – aiškina gydytoja dietologė.

Tačiau, jeigu gėrimas yra saldus, informacijos reikėtų ieškoti internete, kur įvairūs lietuviški bei užsienio portalai pateikia tokią informaciją.

„Žinoma, duomenys tam tikrais atvejais gali būti netikslūs. Kuo stipresnis ir kuo saldesnis alkoholis, tuo jis kaloringesnis“, – dėmesį atkreipia D. Pipiraitė-Lazarevičienė.

Priešingai, nei gaunamos iš angliavandenių, alkoholio kilokalorijos nėra kaupiamos riebaluose.

„Alkoholio įtaka metabolizmui yra sudėtingesnė ir priklauso ne tik nuo kilokalorijų kiekio. Yra nustatyta, kad, vartojant vidutinius kiekius, alkoholis slopina riebalų oksidaciją (deginimą) ir tokiu būdu yra skatinamas teigiamas riebalų balansas, kitaip tariant – riebalų kaupimasis. Riebalai tuomet labiau kaupiasi pilvo srityje“, – tikina gydytoja dietologė.

Tačiau, kaip pastebi pašnekovė, kai alkoholio vartojama gausiai, kasdien, „įsijungia“ kitas alkoholio metabolizmo kelias ir alkoholio įtaka metabolizmui bei svoriui visiškai pasikeičia.

„Tokiu atveju pačiam alkoholio skaldymui suvartojama daug energijos ir svorio didėjimas, gausiai vartojant alkoholį, yra nebūdingas. Tačiau tai, anaiptol, nėra naudinga, nes susidarantys alkoholio metabolitai žaloja vidaus organus bei kitaip kenkia sveikatai. Be to, alkoholio įtaka svoriui priklauso nuo kartu vartojamo maisto bei individualių genetinių savybių“, – aiškina D. Pipiraitė-Lazarevičienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų