Penktadienis, 2024.10.18
Reklama

Ar per dieną suvartojate pakankamai vitamino C?

Šaltinis: vlmedicina | 2020-12-13 00:36:08

Puikiai žinome, kad vitaminas C svarbus gyvybinėms žmogaus organizmo funkcijoms.  Tačiau kaip užtikrinti šio vitamino reikiamus kiekius? Kokie yra stokos simptomai, kokiuose maisto produktuose ieškoti šio vitamino? 

Vitaminas C, taip pat žinomas kaip L-askorbo rūgštis, mažina žalingą laisvųjų radikalų poveikį dėl savo antioksidacinio aktyvumo, gali padėti užkirsti kelią tam tikrų vėžio formų, širdies ir kraujagyslių ligų ir kitų ligų, kurių oksidaciniam stresui. Vitaminas C vaidina svarbų vaidmenį imuninėje veikloje ir pagerina geležies įsisavinimą.

Vitaminas C ir virusai

„Vitaminas C padeda imuninei sistemai gerai veikti, kad apsaugotų kūną nuo ligų“ – 2017 m. atliktas tyrimas dėl maistinių medžiagų parodė, kad vitaminas C yra būtinas daugeliui mūsų imuninės sistemos aspektų, įskaitant mikrobų naikinimą ir B ir T ląstelių gamybą, kurios yra pagrindinės mūsų imuninio atsako dalys.

„Žmonės, turintys vitamino C trūkumą, pabrėžiama tyrime, dažniausiai turi imuniteto pažeidimą ir yra labiau linkę į infekcijas, o mitybos papildymas vitaminu C gali padėti išvengti kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip gripas ar koronavirusas. Kuo efektyvesnė mūsų imuninė sistema, tuo geriau jie sugeba kovoti su virusais. Be to, įrodyta, kad pakankamas vitamino C kiekis padeda sutrumpinti gripo ligos trukmę“, – sako „Camelia“ vaistininkė Sigita Izmalkova.

Vitamino C normos plakatas

Vitamino C trūkumo simptomai

Sąnarių skausmai. Vaistininkė S. Izmalkova sako, kad tinstantys ar skaudantys sąnariai gali reikšti, kad reikėtų padidinti vitamino C suvartojimą.

Dantenų uždegimai. Kraujuojančios ir sutinusios dantenos ar dažnai burnoje atsiveriančios žaizdelės taip pat signalizuoja apie vitamino C trūkumą.

Lėtai gyjančios žaizdelės. Vitaminas C daro įtaką kolageno gamybai bei imunitetui. „Ilgai negyjant įpjovimams ar įdrėskimams, reikėtų atkreipti dėmesį į savo mitybą – ar joje netrūksta produktų, turinčių vitamino C“.

Paraudusi ir sausa oda. Moksliškai įrodyta, kad vitaminas C turi įtakos odos išvaizdai ir netgi gali atstatyti ultravioletinių spindulių padarytą žalą. Jei jo trūksta, oda gali sausėti, rausti.

Raukšlių išryškėjimas. Jei ant savo odos pastebite daugiau raukšlių ar esamos tapo ryškesnėmis – tai gali byloti apie vitamino C trūkumą.

Sausi ir lūžinėjantys nagai ar plaukai. Sausėjantys plaukai ir lūžinėjantys nagai yra pirmasis ženklas, kad organizme gali trūkti maistinių medžiagų ir reikiamus mineralus įsisavinti padedančio vitamino C“.

Daugiau ant odos atsirandančių mėlynių. Jei ant kūno pastebite daugiau nei įprastai mėlynių ar kitokių sumušimų, tai taip pat gali išduoti vitamino C trūkumą. Jį pašalinus, sustiprėjus jungiamiesiems audiniams, ši problema išnykta.

Nuovargis ar depresija. Nuolat jaučiant nuovargį, apatiją ar abejingumą, taip pat verta pasitikrinti, ar organizmas nestokoja vitamino C.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vitaminas C
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Po savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: pradėkite tam ruoštis jau šį savaitgalį
Paskutinį spalio savaitgalį – iš šeštadienio į sekmadienį – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Nors te...
Moderniausia taikinių terapija gelbsti leukemija sergančius Lietuvos ir užsienio pacientus
Nuo 2022 metų Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre pa...
Paneigė populiariausius mitus apie gripą ir atskleidė naujieną, aktualią turintiems vaikų
Su vėstančiais orais prasidėjo ir gripo sezonas, statistiškai trunkantis nuo spalio iki gegužės mėnesio. Remiantis Lietu...
Autizmo diagnozės vis dažniau sulaukia ir vyresnio amžiaus žmonės: kaip atpažinti?
Apskaičiuota, kad pasaulyje apie 1,5 proc. žmonių yra diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas. Ir nors dažniausiai autis...
Šlapimo nelaikančių pacientų išlaidos sumažėjo daugiau nei trečdaliu
Šlapimo nelaikymas yra sveikatos problema, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Ji ne tik blogina pacientų ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų