Visais laikais visi asmenys siekė atrodyti kaip įmanoma labiau panašūs į standartus, kurie tuo laikotarpiu buvo nurodyti. Tai galėjo būti šiek tiek apvalesnės formos ar tiesiog labai lieknas kūno sudėjimas. Tam standartui pasiekti būdavo imamasi įvairių gudrybių.
Tikrai ne kiekvienas apkūnus žmogus džiaugiasi tuo, kaip jis atrodo, o ir jo sveikatai tai nėra gerai. Kiekvienas žmogus, kuris turi problemų dėl antsvorio, atėjus tam tikram laikui supranta, kad jam reikia imtis priemonių, kurios padėtų gyventi geriau, o ir nekenktų sveikatai.
Dažniausiai, jei žmogus tunka, jam sutrinka sveikata, nusprendžiama pasitarus su specialistais jam atlikti skrandžio mažinimo operaciją. Skrandis sumažinamas, o asmuo laikosi griežtos dietos, kurios metu organizmas gali po truputį mažinti nereikalingą svorį ir taip leisti asmeniui gyventi dar ne vienerius metus.
O kas nusprendžia, kad ši operacija yra reikalinga? Tai padaro šios srities specialistai.
Ar visada padeda skrandžio mažinimas?
Atlikus būtent šią operaciją, asmuo gali sėkmingai mesti svorį. Tačiau ar visuomet ši procedūra pasiteisina? Tikrai ne. Tai, ar sėkmingai bus atlikta operacija, priklauso nuo gydytojų, tačiau tai, kaip vyks visas gijimas ir svorio mažinimas, priklausys tik nuo paciento. Kiekvienas asmuo, kuriam atlikta ši operacija, turi įdėti begales jėgų tam, kad jo kūnas galėtų normaliai funkcionuoti. Ne kiekvienam tai pavyksta ir po tam tikro laiko jie vėl grįžta į pradinį tašką, kur prasidėjo jų kelionė. Tad svarbiausia yra tai, kaip pats žmogus sugebės save kontroliuoti ir kiek jis norės pasiekti geriausio rezultato.
Kaip atrodo laikas po bariatrinės procedūros?
Koks yra pooperacinis laikotarpis? Pirmiausia asmuo turi priprasti prie naujo maisto raciono. Jei gijimas vyksta sklandžiai, po tam tikro laiko asmuo turi pradėti sportuoti, kad kūnas galėtų greičiau atsikratyti antsvorio. Kol asmuo pripras prie pasikeitusio gyvenimo būdo, tai jam gali būti tikrai sunkus periodas.
Bariatrinė chirurgija Fi Clinica