Klausimas. Kaip kosmetologai vertina tokias kai kurių leidinių propaguojamas odos jauninimo priemones kaip krakmolo ar želatinos kaukės? Ar jos gali būti veiksmingos? Jei taip, kaip taisyklingai tas kaukes paruošti?
Atsako kosmetologė Eglė Stalaučinskytė
Veiksmingos ar neveiksmingos tokios kaukės, kol kas jokių mokslinių straipsnių ar tyrimų neteko matyti ir vargu ar kas užsiimtų jų tyrimu. Savo klientėms nerekomenduoju kaukių darytis iš maistinių ingredientų. Teko ne kartą skaityti bei susidurti su tokia praktika, kad nuo grynųjų ingredientų gali išsiprovokuoti alerginės reakcijos. Be abejo, yra tokių ingredientų, kurie tik apdirbti naudojami ir kosmetikos pramonėje, o apdirbti tam, kad būtų pašalinti komponentai, galintys išprovokuoti galimas alergines reakcijas, "sumažinti" molekules, "patalpinti" į nešiklius tam, kad tos medžiagos efektyviau ir garantuotai pasiektų gilesnius odos sluoksnius, kur vyksta tikrieji atsinaujinimo procesai. Antra priežastis - daugiausia natūralių ingredientų veikia tik odos raginiame sluoksnyje, kuris laikomas negyvu sluoksniu, ir naujų ląstelių gamybos procesai vyksta ne čia.
Sunku atsakyti ir dėl tikslaus kaukių paruošimo, nes mokslinėje literatūroje nėra niekur paminėtos proporcijos, tikslus paruošimas.
Jei kartkartėmis tokią kaukę pasidarytumėte, ypač jei jūsų oda nėra jautri, manau, neigiamų procesų nebūtų. Tačiau dėl jauninamojo efekto abejočiau, nebent labai momentinis efektas, nes kol kas nė vienas dar neišrado jaunystės eliksyro.
Mano rekomendacija - apsilankykite pas kosmetologą, kad įvertintų jūsų būklę ir pateiktų realesnes rekomendacijas, nes šiais laikais, kai paspartėjęs gyvenimo tempas, naminių kaukių nebepakanka.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.