Klausimas. Ketiname pirkti infraraudonųjų spindulių sauną (palapinę), kuria galima naudotis namuose, ji maža, kompaktiška, lengvai surenkama. Bet ar mes galime ja naudotis, kadangi aš turiu daug apgamų, o mano vyrui neseniai įdėtas stentas į širdies arteriją, jis jaučiasi puikiai. Ar mums tinka minėta pirtelė, ar ne? Daiva, 48 m.
Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Vaiga Kovalenko
Infraraudonųjų spindulių sauna - tai stiprus šilumos poveikis, sukeltas elektromagnetinių bangų, 40-60° temperatūroje. Pavyzdžiui, mūsų rankų paviršius spinduliuoja trumpesnės bangos infraraudonuosius spindulius, todėl jos šiltos. Kinijoje taikomas gydymas rankomis nuo seniausių laikų.
Šie spinduliai su radiaciniu, ultravioletiniu, mikrobanginiu spinduliavimu neturi nieko bendro. Tai natūralios, saugios bangos, todėl turint apgamų galima naudoti.
Tačiau svarbu tinkamai dozuoti, rekomenduojama ne dažniau kaip vieną kartą per 1,5-2 savaites, iki 30-35 minučių trukmės, kad nesutriktų termoreguliacijos procesas. Kardiologiniams ligoniams (stentuota širdies kraujagyslė) rizikinga. Neskiriama ligoniams, sergantiems koronarine širdies liga (stenokardija), širdies nepakankamumu, tachikardija, ūmiomis kvėpavimo ir infekcinėmis ligomis, nėštumo atveju ir 6 savaites po gimdymo, vėžinių susirgimų, auglių, darinių, endometriozės atvejais. Sauna tokiems ligoniams gali būti žalinga, nes staiga netenkama skysčių, kai stiprus šilumos poveikis sukelia prakaitavimo reakciją. Didėja metabolizmo intensyvumas, didėja deguonies ir angliavandenių poreikis, suintensyvėja kraujotaka.
Infraraudonųjų spindulių saunos poveikį galima prilyginti intensyviai aerobinei treniruotei sporto salėje.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.