Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Artėjame prie Vakarų: gyvūnų gydymui – žmonių medicina

Šaltinis: vlmedicina | 2017-01-31 09:58:26

Į priekį septynmyliais žingsniais žengiančią žmonių mediciną vejasi veterinarija. Sudėtingos smegenų ir akių operacijos, sąnarių protezavimas, kardiostimuliatoriai – įprasta praktika geriausiose Vakarų šalių veterinarijos klinikose, pamažu tai tampa realybe ir Lietuvoje.

Veterinarijos klinikoje. Klinikos nuotr.

„Žmonių požiūris į augintinius keičiasi. Vis dažniau ryžtamasi išbandyti visas priemones išgelbėti savo keturkojį draugą, todėl atsiranda ir naujų operacijų, paslaugų poreikis. Esame tam pasiruošę, nes nuolat tobulėjame, domimės naujomis sritimis, siekiame perimti kuo daugiau iš žmonių medicinos – juk mūsų ir gyvūnų fiziologija, organų funkcionavimas yra labai panašus“, – sako Vytautas Siaurys, budinčios Kauno veterinarinės gydyklos „Siaurio šnauceris“ vadovas.

Sausį naują smulkiųjų gyvūnų klinikos filialą atidariusio patyrusio veterinaro teigimu, jo vadovaujamas 16 žmonių kolektyvas pirmasis Lietuvoje atlieka šunų, kačių smegenų vandenės, akių kataraktos operacijas, protezuoja sąnarius, Baltijos šalyse vienintelis stato kardiostimuliatorius.

Naujoji veterinarijos klinika labiau primena modernią žmonių gydymo įstaigą – du priėmimo kabinetai, dvi medicininės įrangos pripildytos operacinės, rentgeno kabinetas, laboratorija, kurioje – ne tik greitai atliekamas kraujo ar kiti įprasti tyrimai, bet ir yra molekulinės diagnostikos įranga – tai vieni tiksliausių tyrimų.

Veterinarija Lietuvoje dėl įvairių priežasčių dar labai atsilieka nuo medicinos, todėl glaudžiai bendradarbiaujame su LSMU ligoninės Kauno klinikos medikais, pavyzdžiui, dėl sąnarių protezavimo. Laparoskopija, kardioskopija, echoskopinė intervencija – tai kas taikoma žmonių medicinoje, taikome ir veterinarijoje. Mūsų tikslas – kuo labiau priartinti veterinariją prie žmonių medicinos“, – pabrėžia klinikos įkūrėjas V. Siaurys.

Specialistas neslepia, kad įrengti aukšto lygio kliniką kainuoja brangiai. Naujas rentgeno aparatas ar fakoemulsifikacijos įrenginys, naudojamas kataraktos operacijoje, kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. Žmonių medicinoje pastarasis įrenginys atsiperka per maždaug 5 metus, nes klientų eilė yra didelė.

„Nepaisant to, kad medicininė įranga yra labai brangi, o atsiperkamumo laikas veterinarijoje yra žymiai ilgesnis, mūsų veterinarai bando žengti koja kojon su medikais. Net ne visos aukšto lygio Skandinavijos klinikos atlieka tiek operacijų, kiek mes. Jie siunčia savo klientus net į kitas šalis, pavyzdžiui, sąnarius protezuoti – į Vokietiją“, – teigia V. Siaurys.

Pasidžiaugęs, kad veterinarija Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai žengia į priekį, patyręs specialistas šypteli: „Galbūt tolimuose planuose – ir šuns širdies persodinimo operacija“.

Privačių veterinarijos gydyklų savininkai, gyvūnų veisėjai mano, kad dar greičiau keisti žmonių požiūrį į gyvūnų sveikatą, jos priežiūrą galėtų padėti gyvūnų draudimas. Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje labai paklausi paslauga, nutikus nelaimingam atsitikimui ar augintiniui susirgus, leidžia nesibaiminti didelių išlaidų tyrimams, operacijoms, gydymui. Lietuvoje tokia paslauga kol kas iš esmės neteikiama.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: veterinarija
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Sveikas ilgaamžiškumas – ne prabanga, o reali galimybė
Mokslininkai atrado paprastą, bet itin tikslų rodiklį, kuris padeda ne tik įvertinti mūsų dabartinę sveikatos būklę, bet...
„Gerai jaučiuosi“ – pavojingiausia iliuzija: gydytojos žinia Lietuvai
Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena, kurios metu žmonėms primenama, kaip svarbu pasirūpinti savimi. Šeimos...
Širdies permušimai: ką svarbu apie juos žinoti ir kada sunerimti
Širdies permušimus bent kartą gyvenime yra pajutęs kiekvienas. Juos gali nulemti pervargimas, ilgalaikis stresas, nesaik...
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų