Šiandien Seimo Sveikatos reikalų komitetas priėmė sprendimą dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių atnaujinimo. Komitetas ne kartą kėlė klausimus dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių atnaujinimo būtinybės. Š. m. rugsėjo 26 d. komitetas raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu pateikti informaciją dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių atnaujinimo programos ir nurodyti, koks yra nustatytas lėšų poreikis ir numatytas finansavimas.
Sveikatos apsaugos ministerija raštu informavo, kad Asmens sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių atnaujinimo programos projektas nebuvo patvirtintas, nes programai nebuvo numatytas finansavimas. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių įrangos atnaujinimui reikėtų apie 29,5 mln. Lt.
Atsižvelgiant į tai, kad daugumos šalies gydymo įstaigų sterilizacinės nebeatitinka ne tik naujų, bet elementarių higienos ir saugos reikalavimų ir kad šiuolaikinėje medicinoje medicinos prietaisų ir kitų medicinos priemonių valymas, dezinfekcija ir/arba sterilizacija yra labai svarbi ir neatsiejama diagnostinio – gydomojo sveikatos priežiūros proceso dalis, glaudžiai susijusi su teikiamų paslaugų kokybe, pacientų ir personalo sveikatos sauga, kuri negali būti palikta be tinkamo finansavimo, komitetas pavedė Sveikatos apsaugos ministerijai parengti ir patvirtinti Valstybės investicijų programos projektą ,,Asmens sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių atnaujinimas“, nustatant programos įgyvendinimo pradžią nuo 2015 m. sausio 1 d. bei numatant finansavimą 2015 metų valstybės biudžete.
Komitetas taip pat priėmė sprendimą dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų taupymo priemonių plano papildymo. Komitetas 2013 birželio 12 d. kreipėsi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, prašydamas pateikti informaciją apie įstaigų patiriamas išlaidas ir pasiūlymus, kaip galima būtų optimizuoti šias išlaidas. Surinkta informacija parodė, kad įstaigų išlaidos ne sveikatos priežiūros paslaugoms vienam lovadieniui yra nevienodos. Pavyzdžiui, išlaidos maitinimui vienam lovadieniui per parą svyruoja nuo 4 iki 20 litų. Dauguma įstaigų maistą gamina vietoje, turi maisto tvarkymo tarnybas. Kai kurios įstaigos nurodė, kad maitinimo paslaugų teikimo išlaidos sumažėjo, atsisakius maisto gaminimo vietoje ir pradėjus šias paslaugas pirkti iš kitų teikėjų. Komitetas nutarė siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai papildyti 2013 m. rugsėjo 2 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-848 patvirtintą Rekomendacinį 2013 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų taupymo priemonių planą 14 punktu: įvertinti gydymo įstaigų teikiamų ne sveikatos priežiūros paslaugų (maitinimo, skalbimo, valymo, transporto ir kt.) sąnaudas ir išlaidas ir teikti pasiūlymus gydymo įstaigoms dėl šių paslaugų teikimo optimizavimo.
Komiteto nariai kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais lankėsi Vaikų ligoninėje (viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas). Sprendimą dėl apsilankymo metu pateiktos informacijos komitetas planuoja priimti kitą posėdį.