Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Ateityje žadama nauja terapija patyrusiems insultą

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-25 00:02:07

Bandymas su pelėmis, atliktas Pietų Kalifornijos universitete (ang. santr. USC - The University of Southern California) ir publikuotas žurnale „Nature Medicine“, parodė, kad kamieninių ląstelių ir eksperimentinės medžiagos mišinys galėtų paspartinti atsigavimą po insulto, – rašo upi.com.

© Graphicstock. com asociatyvioji nuotr.

Mokslininkai iš USC ir nacionalinio sveikatos instituto (The National Institutes of Health) pranešė, kad pelėms, gydytoms kamieninėmis ląstelėmis ir medžiaga 3K3A-APC, „ataugo“ daugiau nervinių ląstelių ir ženkliau atsikūrė prarastos funkcijos nei pelėms, gavusioms placebo.

Medžiaga, pavadinta 3K3A-APC, dabar tiriama antros fazės klinikiniuose tyrimuose, siekiant išsiaiškinti, ar ji galėtų sumažinti nervinių ląstelių žūties po insulto (ūminio galvos smegenų kraujotakos sutrikimo) padarinius. Ankstesni tyrimai parodė, kad ji paskatina kamieninių ląstelių augimą Petri lėkštelėje.

„Neuronų augimo iš kamieninių ląstelių paskatinimas būtų didelis žingsnis į priekį tobulinant pacientų, patyrusių insultą, gydymą. Kai medžiaga 3K3A-APC buvo išbandyta su pelėmis, pastebėjome, kad tai itin naudinga kamieninėms ląstelėms: jos greičiau diferencijuojasi į neuronus ir suformuoja struktūrines bei funkcines jungtis“, – sakė prof. Berislav Zlokovic iš Pietų Kalifornijos universiteto (The University of Southern California).

Tyrėjai, atlikdami bandymą, pelių smegenyse sukėlė pažeidimus, identiškus insultui, ir po savaitės pradėjo gydymą (imituota situacija, kai žmogui gydymas pradedamas po mėnesio). Pirmiausia, kamieninės ląstelės buvo implantuotos šalia negyvo smegenų audinio, o vėliau gydytos su 3K3A-APC arba placebu. Mokslininkai pastebėjo, kad geriausi rezultatai buvo pasiekti taikant kombinuotą terapiją – testuose geresnė motorinė ir sensorinė funkcijos buvo pelių, kurios su persodintomis kamieninėmis ląstelėmis gavo ir 3K3A-APC.

Matant teigiamą naujos terapijos poveikį gyvūnams, tikimasi, kad ji galėtų būti efektyvi ir žmonėms, todėl jau planuojami tolimesni tyrimai. Jei pasiseks, tai bus naujos eros pradžia insulto gydyme.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų