Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Atlėpusios ausys: kada verta atlikti operaciją?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-10 11:46:04

Atlėpusios ausys – tai dažniausiai pasitaikanti įgimta ausų deformacija. Dalis žmonių geba tai paversti išskirtinumu, tačiau besiformuojančios asmenybės – vaikai ir paaugliai – neretai dėl šios savybės patiria užgauliojimus ir ima kompleksuoti. Kaip apsispręsti, ar atlėpusių ausų korekcija išties reikalinga, pasakoja klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Donatas Samsanavičius.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asocoatyvioji nuotr.

Nuspręsti turi pacientas

Nors ausų padėtis ir forma neturi jokios įtakos žmogaus klausai ar kitiems gebėjimams, tačiau neretai ši savybė šiek tiek gąsdina atžalos tėvus – jie baiminasi, kad vaikas, patekęs į bendraamžių kolektyvą, gali susidurti su patyčiomis ir patirti psichologinę traumą. Negalime sakyti, kad taip galvodami tėvai yra visiškai neteisūs, nes bendraamžiai, ypač paaugliai, dažnai elgiasi išties negailestingai.

Ausų anatomija, taip pat kaip ir dydis, yra paveldima, todėl paplitusi nuomonė, kad atlėpusios ausys vaikui priglus savaime ar miego metu galvą tampriai apvyniojus skarele – mitas. Tad plastinė operacija – vienintelis būdas pakoreguoti ausų atlėpimą. Plastinė operacija atliekama ne jaunesniems nei šešerių metų amžiaus pacientams, kadangi pirmaisiais gyvenimo metais ausies augimas yra sparčiausias, o šešiamečio ausies dydis sudaro jau 96 proc. suaugusio žmogaus ausies dydžio.

Visgi laikausi nuomonės, kad tėvai neturėtų įkalbinėti ar versti savo atžalos, jeigu jis pats nemato plastinės operacijos poreikio ar dar nesijaučia jai pasiruošęs. Atlėpusių ausų korekcija, kaip ir bet kuri kita plastinė operacija, turėtų būti atliekama tvirtai apsisprendus pačiam pacientui, tad tėvams visuomet rekomenduoju atvirai pasikalbėti su atžala ir objektyviai įvertinti situaciją.

Kreipiasi ir suaugę

Nors pastebime tendenciją, kad ausų operacijų padaugėja vasarą, o taip pat ir žiemos ar rudens moksleivių atostogų metu, neteisinga būtų teigti, jog atlėpusios ausys nepasitenkinimą kelia tik vaikams ar paaugliams, kurie bręsdami pradeda itin jautriai vertinti savo išvaizdą. Daugiausiai operacijų tenka atlikti pacientams iki 30 metų amžiaus, tačiau ir vyresni pacientai ar net senjorai – tikrai ne išimtis.

Kaip nėra simetrijos gamtoje, taip ir mūsų kūnas nėra idealiai simetriškas. Neretai pasitaiko atvejų, kai atlėpusi tik viena paciento ausis, tuomet ir atliekame tik vienos ausies plastiką. Kiekvieno paciento situaciją tenka vertinti individualiai, tačiau dažniau rekomenduoju vienos operacijos metu pakoreguoti abejas ausis, taip siekiant kiek įmanoma suvienodinti jų formą, padėtį ir ausies kremzlės linkius.

Dėl randų baimintis nevertėtų

Atlėpusių ausų korekcijos operacija paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą ir trunka 1-1,5 valandos. Jei tai reikalinga, mažiesiems pacientams operacija gali būti atliekama ir taikant bendrinę nejautrą, siekiant sumažinti patiriamą stresą ar neįprastus pojūčius. Pacientas namo gali vykti iškart po operacijos ar praėjus kelioms valandoms po jos.

Operacijos metu pjūvis atliekamas ausies nugarinėje pusėje, tad audiniams sugijus randelis nėra pastebimas, o laikui bėgant jis tik dar labiau blykšta. Gijimas trunka maždaug mėnesį – pacientai turi dėvėti specialius ausų tvarsčius, o kai šie nuimami, dvi savaites dėvima speciali juosta, prispaudžianti ausis. Vėliau ši juosta dar dėvima tik miego metu, iki kol audiniai visiškai sugyja ir nebelieka komplikacijų rizikos.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų