Trečiadienis, 2025.02.05
Reklama

Atostogų metu elektroninis paštas medikams – tabu, bet ne visiems

2012-09-08 00:02:38

Atostogų metu didžioji dalis medikų stengiasi atsiriboti nuo interneto, ar bent jau gerokai rečiau tikrinti savo elektroninį paštą. Kai kurie tokių rekomendacijų sulaukia ir ne poilsio metu, o gindami daktaro disertaciją – iš savo darbo vadovų.

Elektroninis paštas
Atostogaudami medikai elektroninį paštą peržiūri gerokai rečiau arba visai atsiriboja nuo interneto. Ligitos Sinušienės nuotr.

Nuo visko atsijungia

Gydytoją endokrinologą Andrejų Levingerį vasaros atostogų metu su šiuolaikinėmis technologijomis siejo tik elektroninės knygos nedideliame iPod grotuve (gydytojas labai mėgsta amerikiečių detektyvus, rusų klasiką), o elektroniniam paštui ir apskritai internetui buvo pasakytas griežtas „ne“. „Buvau ten, kur ryšio nėra – mūsų šeimos sodyboje Anykščių rajone. Net kolegos man sakė, kad labai pavydi tokio poilsio. Iš tiesų pavydėti gali ne tik gydytojai, bet ir mokytojai, kiti daug dirbantys, - šypsojosi pašnekovas. – Mano darbas yra su žmonėmis, tad atostogų metu reikia, kad jų nebūtų“.

Gydytojas aiškino, kad elektroninis paštas jam – tik darbo priemonė. „Neturiu nei „facebook“. Darbo dienomis paštą tikrinu ir du, ir tris, ir keturis kartus, nes dirbu su žmonėmis, kurie gyvena Airijoje ar Amerikoje. Turiu daug pažįstamų endokrinologų iš kitų šalių“, - pasakojo endokrinologas.

Kadangi darbo reikalais A. Levingeriui tenka daug keliauti svetur, geriausias poilsis jam – Lietuvoje. „Man labai patinka Anykščiai, nors apie juos labai mažai rašoma, daugiau – apie Druskininkus. Ten labai pigūs kartingai, yra siaurukas, arkliukai, labai graži bažnyčia“, - vasaros įspūdžiais dalijosi portalo pašnekovas.

Tiesiog tingi

Algimantas Fabijonavičius
Algimantas Fabijonavičius atostogaudamas visai nesinaudoja internetu. Redakcijos archyvo nuotr.

Gydytojas akušeris-ginekologas Algimantas Fabijonavičius per atostogas elektroninio pašto irgi netikrina. „Gal tiesiog tingiu, - nusijuokė. - Jei kas nors parašo man per atostogas svarbų laišką, tiesiog praneša telefonu, kad perskaityčiau, nes telefono neatjungiu“.

Gydytojas sako – jei kam labai reikia, sugeba jį susirasti net ir poilsiaujantį.

Šiemet atostogas A. Fabijonavičius leido irgi čia pat, Palangoje.

Patikrina kartą-du per savaitę

Tik kartą per tris ar keturias dienas atostogaudama savo paštą tikrina psichologė Viktorija Gončarova, nors paprastai – 5-6 kartus per dieną. Psichologė taip pat  gerą poilsį sugeba atrasti gimtinėje, anot jos, paprastame gyvenime, nesusijusiame su savo profesija.

Telefono V. Gončarova neišjungia, nes sako, kad niekas labai smarkiai ir netrukdo: „Mano toks darbas, kad klientai nebent paskambina užsirašyti konsultacijai. Telefonu jų nekonsultuoju. Per pusę metų yra buvęs tik vienas atvejis, kai vienam žmogui iš tiesų prireikė pagalbos telefonu. Tad man nėra rūpesčių, kad kas nors mane vargintų telefonų skambučiais per atostogas“, - sakė psichologė.

Tikrina kas vakarą

Slaugos mokslų daktarė Natalja Istomina „Vakarų Lietuvos medicinai“ pasakojo, kad dar jai rašant daktaro disertaciją jos darbo vadovė davusi patarimą – bent vieną dieną per savaitę netikrinti savo elektroninio pašto, jei norinti apsiginti daktaro laipsnį. „Nes tai atima labai daug laiko. Laiškų skaitymui ir atsakymams kasdien skiriu po kokias dvi valandas“, - sakė daktarė. Deja, šio patarimo N. Istomina nesilaikė, bet atsižvelgia į kitas rekomendacijas. Stengiasi pašto netikrinti pernelyg dažnai, kad neatsitrauktų

nuo darbo. „Nes laiškų vis daugėja ir daugėja, ir ne visi jie yra iš tiesų svarbūs. Kai kurie siuntėjai tiesiog persiunčia laiško kopiją su prikabintais dokumentais, ir praeina 2-3 minutės, kol pasižiūri ir pamatai, kad jie nereikšmingi. Tačiau realiai laiko prarandi dar daugiau, nes išsiblaškai nuo darbo“.

Antanas Janušonis
"Negalima atsiriboti nuo pasaulio", - sako Antanas Janušonis. Algirdo Kubaičio nuotr.

O atostogaudama N. Istomina pagrindinį elektroninį paštą pasitikrina tik vieną kartą vakare, bet po internetą nenaršo, neskaito straipsnių. Ne tokį svarbų paštą patikrina kas tris dienas, dar vieną naudoja tik nuotraukoms siųsti. Moteris turi ir ketvirtą, suomišką, bet jis praktiškai nenaudojamas.

Kodėl daktarė visiškai neatsiriboja nuo laiškų per atostogas? „Suomiškas paštas turi funkciją, kad siuntėjui automatiškai atsakoma, jog šiuo metu atostogauju, bet lietuviškame pašte šitos funkcijos nėra. Todėl žmogus gali siųsti labai svarbų laišką, o aš neatsakysiu. Tai ir mandagumo ženklas“, - kalbėjo moteris.

Šią vasarą išvykusi su šeima į Slovakijos kalnus N. Istomina buvo pasiryžusi laikyti įjungtą tik mobilųjį telefoną, bet netrukus šios minties teko atsisakyti, mat šis be perstojo skambėjo. „Įjungdavau tik kelis kartus per dieną žinutes perskaityti ir į jas atsakyti“, - sakė daktarė.

„Negalima atsiriboti nuo pasaulio“

Vienintelis iš „Vakarų Lietuvos medicinos“ kalbintų medikų atsiriboti nuo interneto prisipažino negalįs paskutinę atostogų dieną šnekintas neurochirurgas Antanas Janušonis. „Elektroninį paštą būtinai visada žiūriu, gal tik per atostogas kiek mažiau. Ir internete straipsnius skaitau, nes negaliu visai atsiriboti nuo pasaulio“, - sakė gydytojas.

Išimtį chirurgas padaro nebent tuomet, jei būna išvykęs iš Lietuvos. Tačiau kelionė A. Janušoniui – nebūtina atostogų sąlyga. „Svarbiausia – gerai išsimiegoti“, - šyptelėjo pašnekovas.

Ligita Sinušienė

ligita@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų