Penktadienis, 2024.12.20
Reklama

Atsiradusi karpa gali ir pranykti: kaip užtikrinti, kad nemalonūs dariniai nebegrįžtų?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-09-18 09:42:32

Nemalonūs dariniai ant odos – karpos – dažniausiai atsiranda užsikrėtus tiesiogiai nuo jų turinčio žmogaus arba per virusais užkrėstus daiktus. Tačiau tokiam plitimui labai didelė įtaką turi ir imunitetas, bendra sveikata, rūpinimasis oda. Kuo silpnesni esame, tuo lengviau užsikrėsti. Ir nors labiausiai paplitusios paprastosios karpos dažniausiai išauga vaikams ir paaugliams, tačiau nei vienas nėra apsaugotas nuo jų atsiradimo. Kaip išvengti šių darinių ant odos?

Ugniažolė. Algirdo Kubaičio nuotr.

„Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė sako, kad karpos gali būti įvairių rūšių. Populiariausios – paprastosios ir paprastosios pėdų karpos. Tokios karpos paprastai būna pilkšvos arba odos spalvos, šiurkščiu paviršiumi. Ant pado atsiradusios karpos išsiskiria suragėjusius paviršiumi, kuriame matyti juodi taškeliai. Paprastai jos atsiranda labiausiai spaudžiamose padų vietose, tokiu atveju, vaikščiojant juntamas skausmas.

„Dažniausiai karpos atsiranda ant rankų ir padų, nes jomis lengviausia užsikrėsti nuo kito žmogaus per įvairius bendro naudojimo daiktus ar sveikinantis, taip pat baseinuose, paplūdimiuose“, – išskiria farmacijos specialistė, tačiau pabrėžia, jog karpos gali atsirasti ir kitose kūno vietose.

Gydymo būdai – įvairūs

E. Ramaškienė atkreipia dėmesį, jog atsiradus dariniui, panašiam į karpą, dar nereiškia, jog tai tikrai ji. Todėl patariama visų pirma kreiptis į gydytoją ir, tik išsiaiškinus darinio kilmę, pradėti gydymą. Kokiu būdu gydoma karpa, priklauso nuo to, kur ji yra. Vienos jų gali būti šalinamos lazeriu, skystu azotu, ar net pasitelkus operaciją. Kitas užtenka tepti įvairiais antivirusiniais preparatais ar raginį odos sluoksnį tirpdančiais skysčiais.

„Galima pamėginti panaikinti nepageidaujamus darinius ir pačiam – populiaru karpas tepti šviežiomis ugniažolės ar kiaulpienės sultimis, galima gaminti stiprių nuovirų kompresus iš raudono šermukšnio uogų, kiečio arba sutrintų rugiagėlių sėklų ir sviesto mišinio“, – sako farmacijos specialistė ir pabrėžia, kad išnaikinti paprastąsias karpas gali padėti preparatai su acto, skruzdžių rūgštimis.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai karpos išnyksta savaime. Pavyzdžiui, jei karpų yra daug, sunaikinus pirmąją – motininę, likusios dažnai išnyksta pačios. Tačiau, kad ir kokiu būdu nemalonus darinys bus pašalintas ar pranyks, jei virusas norės, karpa sugrįš – jei ne ten pat, tai kitoje vietoje.

Saugoti odą

Farmacijos specialistė atkreipia dėmesį, kad atsiradusios karpos dažniausiai signalizuoja apie nusilpusį imunitetą arba tikimybę, kad žarnynas yra apkrėstas kirminais. Taip pat nemalonių darinių atsiradimui įtakos turi genetika, imunitetas ir saulės poveikis. Todėl, norint, kad jos neatsirastų ar nebegrįžtų, reikia peržiūrėti kasdienius įpročius ir pasirūpinti sveikata.

„Rekomenduojama laikytis sveiko gyvenimo būdo, rinktis sveiką ir subalansuotą mitybą, vengti streso. Reikėtų ypatingai rūpintis oda po apsilankymų baseinuose, paplūdimiuose ar pirtyse, o būnant ant saulės – nepamiršti apsauginių priemonių“, – pataria farmacijos specialistė.

Karpos dažniau atsiranda ir sunkiau pasiduoda gydymui tiems, kurie linkę gausiai prakaituoti, todėl, pasak E. Ramaškienės, ypač svarbu prižiūrėti kojų higieną – vengti ankštos, dermantininės avalynės, sintetinių kojinių, naudoti kojų antiperspirantus. Turintiems karpų verta prisiminti ir tai, jog kaitinat tiesioginiams saulės spinduliams susilpnėja odos apsauginės funkcijos, tuomet karpos plinta greičiau ir sunkiau pasiduoda gydymui.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: karpos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų