Rugsėjo 10-ąją, minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Lietuvoje prasidėjo Atviros psichiatrijos mėnuo, kuris tęsis iki spalio 10-osios – Pasaulinės psichikos sveikatos dienos. Prie visoje šalyje vyksiančių renginių prisideda ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų psichikos sveikatos specialistai. Nuo rugsėjo 14 dienos dvi savaites jie teiks anonimines konsultacijas psichikos sveikatos sutrikimų diagnostikos, gydymo, psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir kitais aktualiais klausimais.
„Konsultacijų metu gyventojai galės gauti informacijos apie psichikos sveikatą ir psichikos sveikatos priežiūrą“, – apie iniciatyvos tikslą pasakoja Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos ir projekto vadovė profesorė Virginija Adomaitienė.
Užsiregistravusius interesantus priims Kauno klinikų Psichiatrijos klinikoje dirbantys gydytojai rezidentai. Prireikus jiems padės konsultacijas koordinuojantys gydytojai psichiatrai dr. Kristina Dambrauskienė ir Vigintas Vilkas. Pasak projekto koordinatorės gydytojos rezidentės Eglės Tubelytės, konsultacijų metu gydytojai rezidentai atsakys į rūpimus klausimus apie psichikos sveikatą, aktualias emocines ir kitas psichikos sveikatos problemas, galimas psichikos sveikatos sutrikimų priežastis, pagalbos teikimo galimybes Lietuvoje.
Apsilankiusieji galės sužinoti, kaip diagnozuojami ir gydomi psichikos sutrikimai, kokio pobūdžio ir apimties pagalbą galima gauti Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Jei pokalbio metu bus įtartas psichikos sutrikimas, pageidaujantieji galės būti nukreipiami Kauno klinikų ar kitų Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų specialistų konsultacijoms.
Konsultacijos vyks 18–20 val. Kauno klinikų Nervų sistemos ligų ambulatoriniame skyriuje (0013 ir 0014 kab.).
Iš anksto užsiregistruoti galima darbo dienomis 8–18 val. telefonu +370 37 326363.
Psichiatrijos klinikos specialistai kviečia pasinaudoti galimybe pasitarti dėl savo ar artimųjų sveikatos, gauti atsakymus į rūpimus klausimus, susijusius su psichikos sveikatos priežiūra.
Psichikos sveikata yra natūrali žmogaus asmenybės būsena, kuri turi būti saugoma arba grąžinama sutrikimų bei ligų atvejais. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimą, psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį, tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Psichikos sveikatos priežiūros tikslas – teikti psichiatrinę pagalbą, padėti žmogui prisitaikyti prie visuomenės gyvenimo ir į jį grįžti.
Kauno klinikų informacija