Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Baltijos artroskopijos konferencijoje – dėmesys aktyviam gyvenimui

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-09-24 12:00:17

Praėjusį savaitgalį į Klaipėdą buvo sugužėję geriausi Europos gydytojai ortopedai-traumatologai – jie tradiciškai rinkosi į 16-ąją Baltijos artroskopijos konferenciją. Šiemet pirmą kartą organizuoti kelio sąnario artroskopiniai kadaveriniai kursai, taip pat dėmesys skirtas pėdos ir čiurnos patologijų diagnostikai bei gydymui.

Mokymai Klaipėdos universitete / Pranešimo autorių nuotr.

Atsižvelgiama į aktualijas

Lietuvos artroskopijos ir sporto traumatologijos asociacijos ir medicinos centrų „Northway“ organizuojama konferencija šiemet sukvietė dar didesnį artroskopijos specialistų ratą. Ilgametis konferencijos organizatorius Chirurgijos centro „Northway“ Klaipėdoje Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vadovas gydytojas Markas Fiodorovas pasidžiaugė, kad visi dalyviai atlaikė intensyvią konferenciją ir jau laukia kitų metų renginio.

Dviejų dienų konferencijoje dėmesys skirtas šiandienos aktyvaus gyvenimo aktualijoms: kelio sąnario, peties, pėdos ir čiurnos traumoms, tausojančiam bei efektyviam jų gydymui. Po ankstesnių metų sėkmingo starto, šiemet artroskopiniai kadaveriniai mokymai buvo skirti kelio sąnariui. Iki tol šie kursai buvo skiriami peties patologijai.

Praktiniai mokymai – paklausūs

Pirmoji renginio diena Klaipėdos universitete buvo skirta pažengusiems savo srities specialistų praktiniams kelio sąnario artroskopijos mokymams ant mirusiųjų donorų kūnų, taip vadinamiems kadaveriniams kursams. Juose buvo sudarytos penkios stotelės, kur pranešėjai iš įvairių Europos šalių dalijosi naujausiomis tausojančiomis meniskų, plyšusių kelio raiščių gydymo metodikomis bei technologijomis.

Pasak M. Fiodorovo, dėmesys kelio sąnariui skirtas tikslingai: gydytojai traumatologai pastebi, kad aktyviai gyvenantys bei sportuojantys žmonės dažnai susiduria su kelio traumomis. Be to, Lietuvoje gana daug gydytojų specializuojasi būtent kelio sąnario gydyme.

Kadaveriniai kursai – vieninteliai tokio pobūdžio mokymai, organizuojami Lietuvoje. Pasaulyje tokie kursai specialistų labiausiai vertinami dėl gaunamos didžiulės naudos, nes savo srities ekspertai per trumpą laiką pasidalina ilgamete patirtimi, įvairiais gydymo niuansais, apie kuriuos neperskaitysi nė viename vadovėlyje ar moksliniame straipsnyje.

Dėmesys – pėdai ir čiurnai

Antrąją konferencijos dieną laukė įtempta darbotvarkė: pirmoji dalis skirta kelio sąnario patologijoms, o po pietų pranešimų temos sukosi apie peties traumas ir efektyvų jų gydymą. Šiemet pirmą kartą sesija buvo skirta pėdos ir čiurnos patologijoms, su kuriomis susiduria įvairaus amžiaus pacientai – nuo jaunų iki vyresnio amžiaus, tad aptartų temų spektras – taip pat gana platus.

Organizuodamas konferenciją M. Fiodorovas stengiasi atsižvelgti į nūdienos aktualijas. Gausus dalyvių skaičius patvirtino, kad mokymai ir aptartos temos sulaukė didelio dėmesio. Pranešėjų ir dalyvių būta iš pačių įvairiausių šalių: Lenkijos, Šveicarijos, Vokietijos, Slovėnijos, Graikijos ir Lietuvos.

Atsiliepimai skatina nesustoti

„Puikūs konferencijos dalyvių atsiliepimai įkvepia ir skatina nesustoti“, - pasibaigus 16-ajai Baltijos artroskopijos konferencijai pasidžiaugė Markas Fiodorovas. Jis tarptautines artroskopijos konferencijas organizuoja nuo 2008 metų. Jos tradiciškai vyksta rugsėjo pabaigoje. Jis taip pat yra gydytojų mokymo programos SNACE, skirtos jaunų Europos ir Vidurio Rytų specialistų ugdymui ir tobulėjimui, lektorius ir moderatorius. Šios programos iniciatoriai siekia suburti pirmaujančius centrus, kurie specializuojasi artroskopijos srityje. 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas