Dar senovės egiptiečiai bei romėnai jūros vandenį naudojo gydomiesiems tikslams.. „Talasoterapija – tai vienas gydymo ir profilaktikos metodų, kai naudojami visi jūros gydomieji faktoriai: jūra, saulė, smėlis“, – sako palangiškė kosmetologė Indrė Balkaitienė.
Jūros vanduo mūsų odai
„Pabuvus pajūryje pirmiausia atsigauna mūsų oda. Ji tampa švaresnė, atsiveria poros, o odos receptoriai prisisotina mikroelementais, organinėmis medžiagomis, mineralinėmis druskomis. Mineralinės druskos suteikia odai ypatingo švelnumo ir elastingumo. Visų šių medžiagų gausu ne tik jūros vandenyje, bet ir pajūrio ore“, – patirtimi dalijosi I. Balkaitienė.
Kosmetologijos specialistė pasidžiaugė, jog jūros vanduo puikiai veikia ne tik odą, bet ir mūsų plaukus bei nagus.
„Šiuolaikinėje estetinėje medicinoje, jūros vonios su natūralia jūros druska naudojamos odos būklei pagerinti. Jūros vanduo ir druska tenkina ne tik sveikos, bet ir pažeistos, neapsaugotos, sausos ir jautrios odos poreikius. Jūroje esantys dumbliai, pasižymi mineralų ir mikroelementų gausa, dalyvauja enzimų, vitaminų ir hormonų sintezėje, padeda funkcionuoti ląstelėms, atkuria odos mineralų balansą. Bendras stiprinamasis jūros vonių poveikis pasireiškia tuo, kad pagerėja bendras organizmo tonusas, geriau miegama, normalizuojami ir harmonizuojami centrinės nervų sistemos slopinimo ir jaudinimo procesai“, – sakė Indrė.
Ji atskleidė moteriškas paslaptis: „Dėl teigiamo poveikio riebalų apykaitai ir mikrocirkuliacijos procesams jūros druska naudojama celiulito gydymui, odos apdribimo šalinimui ir kai kurioms kitoms estetinėms problemoms spręsti“.
Dumbliai vietoj medikamentų
Dumblių poveikis organizmui – gydomasis ir stiprinamasis, sako I. Balkaitienė. Jie padeda pagerinti medžiagų apykaitos procesus, normalizuoja audinių medžiagų apykaitos procesus, normalizuoja audinių mikroelementų sudėtį ir, stiprindami imunitetą, grąžina organizmo apsaugines galias.
„Dumbliai išsprendžia daugelį problemų, susijusių su įvairiomis ligomis, bendru savijautos pablogėjimu, kurį sukelia vitaminų trūkumas. Aš pati negeriu ir kitiem nepatarčiau gerti jūros vandens, nes labai didelis druskų kiekis vandenyje apsunkina inkstų darbą, o magnis ir natrio sulfatas pasižymi stipriu vidurių laisvinamuoju poveikiu, dėl to organizmas netenka daug skysčių. Tačiau inhaliacijos su jūros vandeniu ar nosies, burnos skalavimas – tai natūralus balso stygų, gerklės ligų gydymo būdas, pagrįstas vietine dezinfekcija ir kartais atstojantis antibiotikus. Tik vandenį tokiom procedūrom reikėtų semtis toliau nuo kranto bei laivų prieplaukų“, – akcentavo pašnekovė bei pridūrė, jog gerklės ir nosies skalavimas pašildytu jūros vandeniu padeda sergantiems sloga, sinusitu, angina, laringitu, tonzilitu.
Taip pat verta atminti, jog dumbliai turi daug magnio, kurio trūkumas organizme sukelia kai kuriuos su širdies raumens veiklos susilpnėjimus. Su šio elemento stoka siejama ir depresija, padidėjęs veiksmingumas, sumažėjęs darbingumas.
Šie jūros mums padovanoti augalai papildo tokių svarbių elementų kaip kalis, kalcis, fosforas, geležis atsargas, o tai atkuria vandens ir druskų pusiausvyrą, pagerina raumenų būklę, sustiprina kaulų audinius. I. Balkaitienė sakė, jog dumbliai taip pat tinka varikozės profilaktikai ir gydymui, mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Dėl didelio alginatų ir alginų rūgšties kiekio dumbliai pasižymi gebėjimu „surišti“ ir pašalinti iš organizmo sunkiuosius metalus ir radionukleidus.
Jūros malonumai namuose
„Jūros druska, be abejo, jūros neatstos, bet talasoterapijos malonumais galima mėgautis ir namie“, – pabrėžė I. Balkaitienė.
Ji sako, kad tam tereikia įsigyti jūros druskos, kurios turėtumėt rasti vaistinėse ar teirautis kosmetikos parduotuvėse. „Namie galite pasinerti į vonią su jūros druska, kuri atpalaiduoja, nuramina, sustangrins kūną ir sušvelnins odą. Procedūra bus dar malonesnė, užsidėjus ant veido jūros purvo ar dumblių kaukę, kurios pasižymi jauninamuoju efektu. Iš jūros druskos galima pasigaminti kūno „pilingą“: saują druskos sumaišyti su medumi, jei oda riebi ar su alyvuogių aliejumi sausai odai ir įtrinti į kūną apie 5 minutes, nusiplauti šveitiklį drungnu vandeniu.
Pavargusioms kojoms atgaivinti siūlyčiau išbandyti kontrastines voneles su jūros druska. Į vieną dubenį įpilti vėsaus vandens, o į kitą – karšto, kuriame ištirpinti kelias saujas jūros druskos. Kojos kiekviename dubenyje pamirkomos po 2-5 min., procedūra baigiama vėsiu vandeniu“, – sakė Indrė.