Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Bėgant skauda blauzdą, traukia mėšlungis...(1)

vlmedicina.lt | 2013-11-13 00:02:10

Klausimas. Bėgant mėšlungis pradėjo traukti kairės blauzdos šoną (išorinę pusę), nekreipiau dėmesio ir bėgau tolyn su skausmu. Koja tapo sunki, atrodo, ir mažiau veiksni, tačiau sumažinus tempą viskas atsistatydavo. Skausmas nepraeina jau tris mėnesius. Vieną dieną labiau, kitą mažiau, bet sportuoju visada su skausmu. Nors kartais greitai bėgant skauda mažiau ar išvis nustoja skaudėti nei bėgant lėtu tempu. Dariau didelę pertrauką, galvojau, jos persitreniravau, bet... niekas nesikeičia. Išbandžiau visokius tepalus, karščio ir ledo terapijas. Kas galėtų būti ir ką daryti? Esu užsirašęs pas specialistą, avalynę turiu gerą (bent jau taip manau). Donatas, 28 m.

Kojos
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Atsako sanatorijos „Pušyno kelias“ kineziterapeutė Lina Meškelytė

Mėšlungis – tai tam tikros raumenų grupės spazmas. Jis gali atsirasti dėl dehidratacijos, tam tikrų mineralinių medžiagų (magnio, kalio, kalcio, natrio), vitaminų stygiaus, dėl gretutinių ligų, traumų, didelių temperatūros pokyčių, nervinės įtampos, kaip pašalinis vaistų poveikis.

Nuolatiniai raumenų spazmai gali pasireikšti kaip apsauginis mechanizmas dėl traumų – spazmas sumažina judėjimą, tarsi „apsaugo“ pažeistą sritį.

Prieš pradedant bėgioti, būtina sustiprinti kūno raumenis, ypač kojų, pilvo ir nugaros. Jei silpni minėtieji raumenys, tuomet per didelės apkrovos tenka stuburo bei kojų sąnariams bei kaulams, pertempiami minkštieji audiniai, ilgainiui pradedamas jausti skausmas.

Rimta padaryta klaida – „bėgti tolyn su skausmu“, net jei skausmas tai atsiranda, tai dingsta. Skausmas parodo, kad daroma žala (kaulams ar/ir aplinkiniams audiniams). Nenutraukiant ar nemažinant fizinio krūvio, skausmas gali dar labiau suintensyvėti ir tapti lėtiniu.

Blauzdų skausmą išprovokuoti gali įvairios priežastys: pėdų patologijos, kojų raumenų disbalansas, netaisyklinga laikysena, netinkamai pasirinktas ir nedozuotas fizinis krūvis, per trumpas apšilimas, netinkama avalynė (reikalinga speciali avalynė, skirta būtent tai sporto šakai), kieta, neamortizuojanti paviršiaus danga ar anksčiau patirtos traumos.

Keletą mėnesių trunkantis blauzdų skausmas gali būti kraujagyslių, periferinių nervų, kaulų, raumenų, sausgyslių, raiščių problemų ar ilgalaikio kojų nuovargio pasekmė.

Skausmą sumažinti gali padėti kineziterapija (kinezioteipavimas, vertikali vonia ar baseinas), elektroterapija, ortopedinės priemonės (įtvarai, įdėklai į avalynę, kompresinės kojinės).

Norint pašalinti skausmą reikia pirmiausia nustatyti tikslią jo priežastį. Specialistai (ortopedas, chirurgas-traumatologas, neurologas, angiochirurgas etc.), apžiūrėję ir atlikę tyrimus (kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso, kraujo, šlapimo etc.), nustatys tikslią diagnozę ir paskirs jums tinkamą gydymą bei tolesnę reabilitaciją.

Reabilitacijos metu būtina stiprinti nusilpusias raumenų grupes ir koreguoti eisenos modelį.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 1 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų