Praktinio mokymo kursai specialistams, dirbantiems su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais, yra viena iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos (LŠBP) projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ įgyvendinimo dalių.
Sausio mėnesį Kaune prasidėjo mokymai temomis „Konfliktų valdymas ir bendravimas su pacientais“, „Naujagimių gaivinimas“ ir „Šiuolaikinė pradinė akušerinė pagalba“. Į pirmuosius mokymus atvyko medicinos specialistai iš Kauno, Kėdainių, Vilkaviškio ir Alytaus ligoninių.
„Mokymų dalyviai mokinosi teikti efektyvią skubią pagalbą nėščiosios ir vaisiaus gyvybei pavojingų situacijų atvejais, dirbant komandoje su kitų sričių medicinos specialistais, taikyti konfliktų ir streso valdymo priemones“, – pasakojo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Priešlaikinio gimdymo ir nėščiųjų infekcijos sektoriaus vadovė doc. dr. Meilė Minkauskienė.
Mokymų dalyviai džiaugėsi, kad galėjo ne tik stiprinti jau turimus įgūdžius, bet įgyti ir naujų žinių. „Naujagimių gaivinimo kursai buvo itin svarbūs mano darbe. Kadangi dirbu ne Perinatologijos centre, su naujagimių gaivinimu susiduriu tiesiogiai. Visą parą budinčio neonatologo mūsų ligoninėje nėra, todėl ir pačiai tenka teikti pirmąją pagalbą naujagimiui“, – teigė Alytaus apskrities S. Kudirkos gydytoja akušerė ginekologė Jūratė Burinskienė.
Ypatingai jautria konfliktų valdymo tema praktiškai mokytasi, kaip atpažinti psichologinės krizės atvejus pacienčių ir jų artimųjų tarpe, kaip juos spręsti konstruktyviai ir efektyviai, kaip etiškai ir sukeliant mažiau skausmo pranešti skausmingą žinią netekties ir kitais komplikuotais atvejais, kaip geriau suprasti pacientes. Konfliktų valdymo ir bendravimo su pacientais kursą išklausiusi gydytoja akušerė ginekologė Violeta Tamulienė iš Kėdainių patikino, kad kursai buvo išdėstyti unikalia ir interaktyvia metodika. „Su kolegomis kursuose išgirdome daug naujos informacijos, kuri bus naudinga kasdieniame mūsų darbe“, – džiaugėsi V. Tamulienė.
Kovo mėnesį prasidės kiti 2 kursai - „Šiuolaikinė specializuota akušerinė pagalba“ ir „Naujagimių būklės stabilizavimas ir paruošimas transportavimui“. Vėlesniuose mokymuose dalyvaus daugiau nei 2000 Lietuvos gydytojų, akušerių ginekologų, neonatologų, visų specialybių slaugytojų, akušerių, rezidentų.
LŠBP, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, skyrė 22.57 mln. Eur. finansinę paramą projektui „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. LSMUL Kauno klinikos kartu su partneriais – 24 Lietuvos ligoninėmis – įgyvendina šį projektą.