Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis teismas priėmė sprendimą, pagal kurį vaikai, vakcinuoti nuo kiaulių gripo ir vėliau patyrę narkolepsiją (miego sutrikimus), turės gauti kompensacijas.
Aukščiausiasis teismas atmetė Jungtinės Karalystės vyriausybės apeliaciją dėl išmokų sustabdymo - tūkstančiams Didžiosios Britanijos vaikų, patyrusių miego sutrikimus po to, kai buvo paskiepyti nuo kiaulių gripo, bus kompensuota.
2009-2010 metais gripo pandemijos metu Didžiojoje Britanijoje kompanijos "GlaxoSmithKline" vakcina Pandemrix paskiepyta 6 mln. žmonių (dar daugiau šių atvejų - Europoje).
Tačiau vakcinavimas buvo sustabdytas, kai gydytojai pastebėjo ryškų narkolepsijos atvejų tarp paskiepytų asmenų pagausėjimą.
Narkolepsija - liga, pasižyminti staigiais mieguistumo ar miego priepuoliais. Šis sutrikimas yra ilgalaikis. Žmogus per dieną gali užsnūsti daug kartų, įvairiomis aplinkybėmis (net darbe, einant, važiuojant), miegas trunka nuo 1 iki 10 minučių.
2015 m. 12-metis berniukas Johnas gavo 120 000 svarų kompensaciją, kadangi po vakcinos buvo sunkiai paralyžiuotas narkolepsijos. Vaikas buvo paskiepytas 7-erių, o ligos simptomai pasireiškė po kelių mėnesių.
Dėl nuovargio Johnui tapo sunku mokytis ar susirasti draugų. Per dieną jis turi nusnūsti bent kelis kartus, negali vienas nueiti į dušą ar važiuoti viešuoju transportu, jam taip pat, ko gero, niekada nebus leista vairuoti.
Nors JK Darbo ir pensijų ministerija bandė užginčyti, esą vaiko sveikatos sutrikimas nebuvo pakankamai rimtas, kad būtų išmokama kompensacija, tačiau šią savaitę teismas nepatvirtino šio vyriausybės skundo.
2014 metais buvo užfiksuotas ypač skaudus atvejis, kai 23 metų slaugos darbuotoja, kuriai išsivystė narkolepsija, nusprendė pasitraukti iš gyvenimo, kadangi, kaip ji rašė laiške šeimai, gyventi su miego sutrikimu ji nebegalėjusi.
Teismo sprendimu, kompensacija priklauso daugiau nei 60 asmenų, patyrusių narkolepsiją.
Iš viso Jungtinėje Karalystėje yra apie 100 žmonių, kuriems dėl Pandemrix skiepų išsivystė narkolepsija.