Ketvirtadienis, 2025.04.10
Reklama

Burnos sveikata svarbi ne tik dantims, bet ir visam organizmui

Šaltinis: vlmedicina | 2024-06-17 09:52:39

Birželio 17 dieną pasaulyje minima Tarptautinė burnos higienisto diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos higienistų svarbą ir jų darbo reikšmę visuomenei.

Išsigandęs vyras pas odontologą
Odontologo kėdėje / Shutterstock.com

Burnos higienistai yra svarbi sveikatos priežiūros specialistų grupė, kuri atlieka labai svarbų darbą rūpinantis žmonių burnos sveikata. Jie atlieka prevencinius tyrimus, profesionalios burnos higienos procedūras, teikia rekomendacijas dėl teisingos burnos higienos, moko pacientus tinkamai prižiūrėti savo dantis ir dėl to išvengti įvairių burnos ligų bei problemų, – skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Burnos higienistai taip pat atlieka profilaktinius patikrinimus dėl tokių burnos ligų kaip dantų ėduonis, dantenų uždegimai ar burnos vėžys, siekiant užkirsti kelią jų plitimui ir išvengti rimtų sveikatos problemų ateityje. Jų darbas yra neįkainojamas, nes reguliari dantų priežiūra ir prevencija padeda išvengti skausmingų procedūrų ir brangių gydymų ateityje.

Ši diena taip pat yra puikus metas prisiminti, kad tinkama burnos higiena yra neatsiejama nuo bendros sveikatos. Bloga burnos higiena gali sukelti ne tik dantų ar dantenų ligas, bet ir kitas rimtas sveikatos problemas, tokias kaip širdies ligos, diabetas, osteoporozė ir kt. Todėl svarbu rūpintis savo burnos sveikata ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą.

Reguliaraus lankymosi pas burnos higienistą svarba

Profesionali burnos higienisto pagalba. Burnos higienistai yra specialistai, turintys žinių ir įgūdžių burnos sveikatos priežiūroje. Jie gali atlikti išsamų dantų ir burnos sveikatos tyrimą, nustatyti bet kokias problemas ar rizikos veiksnius ir teikti individualias rekomendacijas dėl tinkamos priežiūros.

Prevencija. Reguliarus lankymasis pas burnos higienistą leidžia išvengti įvairių burnos ligų ir problemų. Profesionalus dantų valymas ir profilaktinis gydymas gali padėti išvengti karieso, dantenų ligų ar kitų problemų atsiradimo.

Ankstyvas ligų nustatymas. Burnos higienistai gali nustatyti ankstyvus ligų požymius ar rizikos veiksnius, kurie gali būti nepastebimi asmeniui. Ankstyvas ligos nustatymas leidžia efektyviau ir sėkmingiau gydyti problemas bei išvengti jų plitimo.

Sveika šypsena. Reguliarus dantų valymas ir priežiūra padeda išlaikyti švarią, sveiką ir gražią šypsena. Tai svarbu ne tik estetiniu požiūriu, bet ir dėl bendros sveikatos būklės.

Sveikata. Burnos sveikata yra svarbi ne tik dantims, bet ir visam organizmui. Bloga burnos higiena gali sukelti įvairias rimtas sveikatos problemas, tokią kaip širdies ligos, diabetas ar kt. Todėl rūpinimasis burnos sveikata yra svarbus sveikatos išsaugojimo aspektas.

Lietuvoje burnos higienistai yra ruošiami jau daugiau nei 25 metus. Pirmieji burnos higienistai pradėti ruošti tuometinėje Kauno medicinos akademijoje ( dabartiniame Lietuvos sveikatos mokslų universitete), kur lietuvių išeivių labdaros organizacijos iniciatyva buvo pakviesta burnos higienistė iš JAV ir per ketverius savo darbo metus padėjo pagrindą naujos profesijos atsiradimui. Šiandien burnos higienistai Lietuvoje ruošiami penkiose kolegijose bei universitete. Nuo 2019 metų burnos higienistai yra įtraukti į pirminio sveikatos lygio specialistų sąrašą ir todėl kai kurios jų paslaugos yra apmokamos TLK. Taip pat burnos higienistai gali patikrinti vaikų dantų būklę ir pasirašyti mokinio sveikatos pažymą.

Taigi reguliarus lankymasis pas burnos higienistą yra svarbus aspektas išlaikant gerą burnos sveikatą, prevenciją ir bendrą sveikatą. Todėl Lietuvos burnos higienistų draugija rekomenduoja lankytis pas specialistą bent du kartus per metus ar dažniau, jei yra ypatingų problemų ar rizikos veiksnių.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas