Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Bus leista vaistais prekiauti ne tik vaistinėse

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2018-07-02 10:23:41

Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose, vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Taip pat apsispręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.

© Graphicstock.com

 

Receptiniai vaistai – internetu

Šalys, kuriose jau yra įdiegtas elektroninis receptas šiuo metu jau taiko tokią praktiką, kai receptinius vaistus galima užsisakyti internetu. Ši naujovė nuo 2019 m. pabaigos bus įdiegta ir Lietuvoje, tad pacientai turės galimybę pasirinkti, kaip jiems patogiau įsigyti receptinius vaistus. Tuomet pacientai, kuriems išrašytas elektroninis receptas, galės rinktis: ar eiti pirkti receptinių vaistų, išskyrus narkotinių ir psichotropinių vaistų, į vaistinę, ar juos įsigyti internetu.

Taip bus sudarytos galimybės žmonėms įsigyti jiems būtinus vaistus saugiai, patogiai ir reikiamu metu.

Nereceptinius vaistus įsigyti bus lengviau

Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose bei tokiai prekybai numatyti tam tikrus reikalavimus. Siekiant tinkamai reguliuoti tokią prekybą siūloma šią veiklą licencijuoti, tai pat leisti parduoti ne visus nereceptinius vaistus, o tik tokius, kurie įrašyti į specialų sąrašą.

Alternatyvių prekybos vietų atsiradimas sudarys daugiau galimybių pacientams rinktis, kaip jiems patogiau įsigyti vaistus tais atvejais, kai nėra arti dirbančios vaistinės, tačiau šių vaistų pacientui reikia nedelsiant. Pavyzdžiui, nakties metu prireikia vaistų nuo skausmo. Tikėtina, kad jais norės prekiauti visą parą dirbančios parduotuvės ar kitos mažmeninės prekybos vietos, esančios ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesnėse gyvenvietėse, kuriose žmonės bet kada gautų jiems reikalingą vaistą.

Įvertinus tai, kad vaistai yra ypatinga prekė, kurios neteisingas vartojimas gali pakenkti sveikatai, svarbu ne tik sudaryti jiems sąlygas patogiau įsigyti reikiamų vaistų, bet ir užtikrinti, kad pacientas mažmeninėje vaistų prekybos įmonėje įsigytus vaistus vartotų racionaliai bei saugiai.

Daugės vaistinių gydymo įstaigose

Nuspręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms steigti vaistines, kur jų pacientai galėtų paprasčiau ir patogiau įsigyti reikiamus, gydytojo paskirtus vaistus, reikalingus gydymui dienos stacionare. Tai leistų pacientams sutaupyti laiko, nebevaikštant po visuomenės vaistines, kaip neretai yra šiuo metu.

Tad gydymo įstaigos pačios galės steigti savo ligoninių vaistines bei aprūpinti dienos stacionare gydomus pacientus reikiamais kompensuojamaisiais vaistais, o pacientai juos galės įsigyti vietoje.

Dabar pacientams neretai kyla sunkumų, nes pirmiausia jie turi atvykti pas dienos stacionare dirbantį gydytoją, kuris išrašo receptą, po to turi eiti į vaistinę mieste ir ten įsigyti reikiamus vaistus. Įsigijęs vaistus jis sugrįžta į gydymo įstaigą, kurioje suteikiama paslauga, pavyzdžiui, suleidžiami įsigyti vaistai.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų