Seimo sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstys galimybes kompensuoti meningokoko skiepų vaikams išlaidas ir šiuos skiepus įtraukti į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.
Kaip LRT radijui sako komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas, Lietuvoje sergamumas meningokoko infekcija yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, todėl turi būti ieškoma būdų, kaip užkirsti kelią šiai pavojingai ligai.
„Naujasis sveikatos apsaugos ministras Juras Požela pirmadienį žiniasklaidai tikino, kad šiemet teigiamo atsakymo dėl galimybių kompensuoti vakciną tikrai nebus“, – teigia Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas.
Medikai sako, kad vakcina brangi – kainuoja apie 130 eurų, o jos galiojimo terminas ribotas. Be to, atsižvelgiant į amžių, vienam vaikui reikia nuo dviejų iki keturių vakcinos dozių. Tėvai piktinasi, kodėl vakcina nekompensuojama.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė žiniasklaidai teigia, kad vakcinos Lietuvoje nebeliko dėl padidėjusių vaikų skiepijimo mastų. Esą Europoje yra vienas gamintojas ir jis nesugeba pagaminti tiek vakcinos, kiek jos dabar reikia – tai liečia ne tik Lietuvą – visoje Europoje pasiūla mažesnė nei paklausa.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, dar šią savaitę Lietuvą pasieks nedidelis vakcinos kiekis – galbūt iki 300 dozių, kurios bus gautos iš kitų Europos šalių. Didesnis kiekis Lietuvą turėtų pasiekti antroje balandžio pusėje.
Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Lietuvoje kasmet fiksuojama iki 80 meningokoko infekcijos atvejų. Pernai Lietuvoje užfiksuoti 74 infekcijos atvejai, iš jų 7 baigėsi mirtimi.