Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

COVID-19 liga persirgęs Vaidas: „Dariau viską, kad tik grįžčiau namo pas dukras“

Šaltinis: vlmedicina | 2021-12-22 10:29:09

Po beveik dviejų mėnesius trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose Vaidas grįžo į namus. Spalio mėnesį jaunas vyras susirgo COVID-19 liga. „Gydymo laikotarpis buvo sudėtingas, bet mano vaikai maži, todėl norėdamas pasveikti dariau viską, kad tik mano trys dukrytės neliktų be tėčio“, – pasakojimą pradeda jis.

COVID gydantys gydytojai prie paciento lovos
Prie ligonio lovos / Kauno klinikų nuotr.

Pirmasis simptomas, kurį pajuto Kauno klinikų pacientas, buvo kosulys. „Šis kosulys buvo kitoks nei įprastai. Jis pasireikšdavo dažniau ir buvo stipresnis, – pranešime žiniasklaidai prisimena Vaidas. – Po kiek laiko ligos simptomus pradėjo jausti ir žmona, man pakilo temperatūra, todėl pasidariau COVID-19 ligos tyrimą ir paaiškėjo, kad užsikrėčiau šia infekcija.“

Šeimos gydytoja vyrą paragino įsigyti pulsoksimetrą – specialų prietaisą, skirtą matuoti deguonies kiekį kraujyje. Laikui bėgant Vaidas pastebėjo, kad kraujyje vis mažėja deguonies. Prastėjant savijautai, jis nusprendė nedelsti ir vykti į ligoninę.

„Gydytojai įvertino mano sveikatos būklę ir nusprendė, kad turėčiau pasilikti gydymui, – teigia vyras. – Taip atsidūriau palatoje su dar trimis pacientais, sergančiais COVID-19 liga. Jie buvo skiepyti ir jų būklė kasdien gerėjo. Aš buvau neskiepytas ir jaučiausi vis prasčiau.“

Prabėgus kelioms dienoms, dėl nuolat blogėjančios būklės Vaidas perkeltas į Kauno klinikų Intensyviosios terapijos kliniką.

„Šio paciento būklė buvo sunki dėl deguonies stygiaus organizme, jį kankino dusulys, dėl kurio vyras negalėjo atsigulti. Taip pat sutriko kitų vidaus organų – inkstų, kepenų veikla“, – apie vyro būklę pasakoja klinikos vadovas doc. dr. Tomas Tamošuitis.

Sunki COVID-19 ligos forma komplikavosi, todėl vyrui išsivystė pneumonija, sepsis, dauginis organų nepakankamumas. „Jo būklę sunkino turimos lėtinės ligos ir antsvoris, – sako docentas. – Kauno klinikose pacientui taikytas visas šiuo metu patvirtintas COVID-19 ligos gydymas: invazinė ir neinvazinė plaučių ventiliacija, kraujospūdį palaikantys vaistai, hormonų terapija, priešvirusinis gydymas, antibiotikai, vitaminai, speciali mityba ir judesio terapija.“

Intensyviosios terapijos klinikoje Vaidas praleido 18 dienų, o tolesniam gydymui vyras perkeltas į Pulmonologijos kliniką.

„Po intensyvaus gydymo reanimacijoje paciento būklė buvo stipriai pagerėjusi, bet išliko dusulys fizinio krūvio metu, bendras silpnumas. Atlikus pakartotinį plaučių kompiuterinės tomografijos tyrimą, pastebėta, kad vis dar išliko plaučių pakitimai, būdingi pacientams, persirgusiems COVID-19 liga, todėl vyras perkeltas gydytojų pulmonologų priežiūrai.“

Šiuo metu Kauno klinikų pacientas jaučiasi gerai ir įveikęs sunkią bei klastingą ligą stengiasi jėgas atgauti namuose. „Mano klaida, kad nepasiskiepijau, galėjo kainuoti brangiai. Šiandien esu labai dėkingas Kauno klinikų gydytojams doc. T. Tamošuičiui, gydytojai pulmonologei doc. D. Barkauskienei ir jų komandoms už tai, kad galiu žaisti su vaikais namuose, – šypsosi Vaidas. – Šią ligą sunku įveikti ir psichologiškai, todėl viso gydymo metu padėjo žmona, kuri rašydavo laiškus ir vaikai, siųsdami man savo piešinius.“

Doc. dr. T. Tamošuitis priduria, kad paciento gydyme dalyvavo didelė specialistų komanda – gydytojai anesteziologai reanimatologai, klinikiniai farmakologai, mikrobiologai, pulmonologai, kardiologai, psichiatrai, kineziterapeutai ir slaugytojos. „Specialistų komandoje buvo ir dvasininkai bei sielovadininkai. Žinoma, kad pacientui pasveikti padėjo ir nuolatinis bendravimas su šeima, kuri siųsdavo laiškus, piešinius ir nuotraukas“, – tikina docentas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas