Spaudoje pasirodė pranešimas apie skubų kraujo plazmos poreikį sunkiai sergančiam mažyliui, netrukus po šio pagalbos prašymo, reaguodamas Nacionalinis kraujo centras išplatino pranešimą, kad kraujo plazmos yra pakankamai. Seimo Sveikatos komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę viešai kreiptis į visų klinikų kraujo centrus ir įspėti juos neklaidinti visuomenės paskatino ši su Kauno klinikų kraujo centru susijusi situacija.
„Pati skambinau į LSMUL Kauno klinikos kraujo centrą ir likau, švelniai tariant, labai nemaloniai nustebinta. Kai neprisistačiusi pasiteiravau, ar šiuo metu jaučiamas kraujo plazmos trūkumas, sulaukiau teigiamo atsakymo ir buvau paraginta ateiti duoti kraujo, tačiau kai vėliau paskambinau ir prisistačiau, staiga kraujo plazmos atsirado užtektinai. Toks darbuotojų elgesys yra neatsakingas. Jis kenkia neatlygintinos kraujo donorystės idėjai ir pakerta žmonių pasitikėjimą. Nacionalinis kraujo centras kraujo plazmos turi daugiau nei pakankamai, todėl raginu visų klinikų kraujo centrus elgtis atsakingai ir neklaidinti visuomenės. Bet kada galima kreiptis į Nacionalinį kraujo centrą ir gauti reikiamą kiekį plazmos. Žiniasklaidoje nuolatos pasirodančios panašaus pobūdžio žinutės klaidina kraujo donorus ir kelia sumaištį. Taip, būna neeilinės situacijos, kai dėl skaudžių įvykių pritrūksta vienos ar kitos retos kraujo grupės kraujo, bet tikrai ne kraujo plazmos, todėl tikrai esu nuoširdžiai dėkinga, kai daug Lietuvos žmonių atsiliepia į pagalbos šauksmą. Kraujo donorystė yra jautri sritis, visada sulaukianti atgarsių visuomenėje, todėl kiekviena žinia turi būti skelbiama atsakingai ir apdairiai. Akivaizdu, kad tarp kraujo centrų yra nesusikalbėjimas, todėl, manau, atėjo metas užkirsti kelią panašiems nesusipratimams ateityje, tam reikalingi teisės aktai, reglamentuojantys, kad centrinė įstaiga būtų Nacionalinis kraujo centras, kuris koordinuotų visų šalyje veikiančių klinikų kraujo centrų veiklą“, – sakė Sveikatos reikalų pirmininkė D. Mikutienė.
Nacionalinio kraujo centro veiklos tikslas – gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą, sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą. Nacionaliniame kraujo centre dirbantys specialistai ima donorų kraują, gamina kraujo komponentus ir aprūpina jais asmens sveikatos priežiūros įstaigas bei pacientus. Centre kaupiami ir analizuojami duomenys apie kraujo donorus, recipientus bei kraujo komponentus ir preparatus.
Seimo Ryšių su visuomene skyriaus informacija