Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) - labiausiai įstatymų ir kitų teisės aktų nesilaikanti gydymo įstaiga Klaipėdos apskrityje. Tuo įsitikinęs Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (KTLK) direktorius Alfridas Bumblys.
KTLK vadovas A. Bumblys savo rašte, praėjusią savaitę išsiųstame prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo Antikorupcijos komisijai ir parlamentiniam Sveikatos reikalų komitetui, tvirtina, kad jo vadovaujama įstaiga nuolat gauna pacientų skundų. Juose žmonės reiškia pasipiktinimą dėl to, kad, gydydamiesi KUL stacionare, yra verčiami įsigyti vaistų ir medicinos pagalbos priemonių. "Pacientai verčiami pildyti sutikimus, kad jie, nors yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, sutinka mokėti už medicinos paslaugas ir tyrimus savo lėšomis. Tai daroma net tuomet, kai tyrimai ir medikamentai numatyti paciento ištyrimo plane ir yra susiję su pagrindine liga ir nustatyta diagnoze", - teigia A.Bumblys.
Anot jo, tokius prašymus pasirašę pacientai verčiami mokėti visą kainą, o ne skirtumą tarp gydytojų skiriamų ir ligonio pasirenkamų paslaugų ar medicinos pagalbos priemonių įkainių.
Po atlikto patikrinimo KUL atstovai negalėjo paaiškinti, kokiais vaistais ir medicinos pagalbos priemonėmis arba kuo vadovaudamiesi gydytų ligonius, jei šie nesutiktų pirkti stacionare siūlomų įsigyti vaistų ir gydymo priemonių.
KTLK direktorius savo rašte taip pat dėsto, kad atliekant vaistų, skirtų lėtiniam virusiniam hepatitui C gydyti, išrašymo ir skyrimo pagrįstumą, buvo nustatyta pažeidimų. Tokiu būdu KUL galėjo padaryti net 758 tūkst. litų žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.
KTLK per 2011 metus gavo 116 gyventojų skundų dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo. "Ne kartą kreipėmės į KUL steigėją Klaipėdos miesto savivaldybę, tačiau teisės aktai ir toliau pažeidinėjami", - pabrėžė A.Bumblys.
KUL vadovauja profesorius Vinsas Janušonis.