Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Dėl insulto centro kreipėsi į premjerą ir sveikatos apsaugos ministrą

vlmedicina.lt | 2014-01-31 11:47:15

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas abejoja, ar insulto centro plėtra Vakarų Lietuvoje – racionali. Taip sureaguota į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimą Insultų centrą steigti ministerijai pavaldžioje Klaipėdos jūrininkų ligoninėje (KJL), užuot įtraukus į projektą ilgametę insultų gydymo patirtį sukaupusią Klaipėdos universitetinę ligoninę (KUL), kurios steigėja yra miesto savivaldybė. Uostamiesčio meras V. Grubliauskas kreipiasi į šalies Ministrą Pirmininką su prašymu išnagrinėti šių sprendimų aplinkybes bei pateikti argumentus.

Vytautas Grubliauskas
Vytautas Grubliauskas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Anot Klaipėdos miesto mero, susiklosčiusi situacija prašosi atidesnio institucijų vertinimo bei uostamiesčio valdžios ir medikų bendruomenės dalyvavimo priimant sprendimus, kurie yra reikšmingi visam regionui.

SAM sprendimas nustebino Klaipėdos medikų bendruomenę bei uostamiesčio vadovus. Mat miesto žinioje esanti KUL dar 1995 metais pradėjo diegti pirmąjį Lietuvoje galvos smegenų insulto valdymo organizacinės sistemos modelį bei vykdyti Pasaulinės sveikatos organizacijos Europos regioninio biuro iniciatyva parengtą Galvos smegenų kontrolės ir profilaktikos programą.

Šių kompleksinių priemonių dėka mirštamumas nuo galvos smegenų insulto Klaipėdos mieste, KUL duomenimis, sumažėjo nuo 40 proc. iki 20 proc. Šiuo metu KUL gydomi insultą patyrę pacientai iš Klaipėdos miesto, Klaipėdos apskrities bei visos Vakarų Lietuvos, su jais dirba daugiau kaip šimtas specialistų. Vidutiniškai per metus KUL insultų skyriuje gydoma apie 1200 pacientų.

„Neabejoju Jūrininkų ligoninės specialistų kvalifikacija ir puikiai suprantu, kad ligoninės vadovai negali prieštarauti steigėjo, Sveikatos apsaugos ministerijos, valiai, – akcentavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. – Tačiau, trūkstant aiškių argumentų, nenoromis peršasi mintis, kad investicijų kryptis pirmiausia priklauso nuo gydymo įstaigų pavaldumo Sveikatos apsaugos ministerijai arba savivaldybei, o ne nuo ekonominės ir dalykinės logikos. Paprastai kalbant, jei tu savas, gausi ir tai, kas tau gal nelabai ir priklausytų, o kitu atveju nebus įvertinta net tai, ką jau esi padaręs savo jėgomis“.

V. Grubliausko įsitikinimu, svarbiausias proceso uždavinys – kad klaipėdiečiai ir viso regiono gyventojai smegenų insulto atveju kuo operatyviau gautų aukščiausio lygio kvalifikuotą pagalbą Klaipėdos mieste. „Žvelgiant iš miesto pozicijų, konkreti tokių paslaugų vieta – tarsi ir antrinis dalykas. Tačiau valstybės lėšos bei investicijos turi būti naudojamos kiek įmanoma racionaliai ir atsakingai“, – pridūrė meras.

Sausio 20 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu paskelbta, kad Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje steigiami insultų centrai. Į juos iš aplinkinių rajonų ligoninių reanimobiliais bet kuriuo paros metu esą turi būti pristatyti ūmaus insulto ištikti žmonės. Vakarų Lietuvos insultų centrą nuspręsta įkurti Jūrininkų ligoninėje.

Rodiklis, kuriuo KJL pirmauja prieš KUL insultų gydymo srityje ir kuris esą buvo lemiamas renkantis iš dviejų ligoninių, yra per metus atliekamų specializuotų išeminio insulto gydymo procedūrų – trombolizių – skaičius.

Primindama apie savo sistemingą veiklą insultų gydymo srityje, kuris būtų naudingas kuriant Klaipėdos regioninį centrą, KUL jau išsiuntė raštą sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Andriukaičiui.

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų