Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Didžiausia našta dėl vakcinų - ant šeimos gydytojų pečių

2011-07-31 21:52:15

Amerikoje, Denveryje, surengtoje tarptautinėje konferencijoje, kurioje dalyvavo krūtinės ląstos specialistai, viename pranešimų buvo teigiama, kad tėvai, kurių vaikai serga astma, labiau susirūpinę vakcinos nuo gripo saugumu.

 

 

 

S.Pociuvienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

 

 

C.S. Mott Vaikų ligoninėje 2010 metų rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 1621 tėvai. 237 tėvai teigė, kad bent vienas iš jų vaikų serga astma.

Tyrimas parodė, kad 2009 – 2010 metais 70 proc. tėvų paskiepijo savo vaikus nuo sezoninio ar H1N1 gripo. 2010 – 2011 metais vaikus paskiepijo šiek tiek mažiau tėvų – 65 proc.

Tyrimo autoriai pastebi, kad tėvai, kurie neskiepijo savo vaikų nuo gripo, mano, kad gripo virusas astmai neturi jokios įtakos – priešingai nei paskiepijusieji savo atžalas tėvai. Taip pat tėvai, kurie neskiepijo savo vaikų, buvo labiau susirūpinę dėl galimo vakcinos šalutinio poveikio. Tokį susirūpinimą pareiškė net 60 proc. vaikų neskiepijusių tėvų, o vaikus paskiepijusių tėvų dėl to jaudinosi tik 20 proc. Dar viena priežastis, dėl kurios net 41 proc. tėvų neskiepijo savo vaikų, - baimė, kad vaikai susirgs gripu po vakcinacijos.

Tyrimo autoriai teigia, kad dažniausia priežastis, dėl ko šeimos neskiepija savo vaikų, – žinių trūkumas ir pašalinio poveikio baimė.

Apklausa parodė, kad dauguma tėvų mano, jog, be peršalimo ir gripo, kurie veikia kaip dirgikliai, vaikams daugiau įtakos turi: dūmai (taip mano 73 proc. tėvų), žiedadulkės (81 proc.), oro užterštumas (77 proc.), tokie alergenai kaip dulkių erkutės (71 proc.), gyvūnai (71 proc.), maistas (30 proc.). Tai rodo, jog tėvai nesureikšmina peršalimo ar gripo poveikio vaikų astmai.

Todėl šeimos gydytojams ar slaugos specialistams tenka didžiulė atsakomybė aiškinant vakcinacijos svarbą siekiant apsisaugoti ne tik nuo ligų, bet ir nuo komplikacijų.

Ar skiepyti – sprendžiama individualiai

Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyresnioji slaugytoja Silvija Pociuvienė sakė per savo darbo praktiką pastebėjusi, kad apie pusę visų tėvų pavasarį ir rudenį kelia klausimus, ar verta skiepyti vaiką.

„Dėl vakcinų saugumo klausimų beveik nesulaukiame – žmonės tiesiog nori žinoti, kaip geriau – paskiepyti vaiką ar verčiau pasisaugoti, atitraukti jį nuo kolektyvo, kad neužsikrėstų gripu“, - sakė ji.

Skiepijimo mastai, pastebėjo medikai, labai svyruoja - užpraeitais metais labai daug žmonių skiepijosi ir skiepijo vaikus, o praeitais metais – daug mažiau.  Visuotiniai skiepai, - tvirtina pokalbininkė, - padeda valdyti situaciją, išvengti didelių epidemijų.

Kad po skiepo būtų pablogėjusi vaiko sveikata, S. Pociuvienė sakė apie tokius atvejus negirdėjusi.

„Kad pablogėjo suaugusiam žmogui – teko girdėti, bet galbūt tai buvo kitos, žmogaus organizmo atsako, problemos“, - svarstė vyresnioji slaugytoja.

Jei vaikas serga astma, sakė ji, susirgus gripu galimos didesnės komplikacijos. Ar skiepyti tokį vaiką, ar geriau stengtis nesusirgti, sprendžia gydytojas individualios konsultacijos metu.

vlmedicina.lt

Šaltinis:

“Parental Attitudes Associated With Vaccinating Asthmatic Children Against Influenza In A National Poll On Children`s Health” (Session B101, Monday, May 16, 2:00 p.m.-4:30 p.m., Room 503-504 (Street Level), Colorado Convention Center; Abstract 17569)

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: gripas, Skiepai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų