Klausimas. Kokia ateitis laukia žmogaus, sergančio Duchenne raumenų distrofija? Agnė
Atsako gydytojas genetikas prof. habil. dr. Algirdas Utkus
Duchenne raumenų distrofiją - tai paveldima, genetinė liga, kuria serga vyriškos lyties atstovai. Deja, pasaulyje nėra sukurta vaistų, kurie galėtų išgydyti ligą. Yra bandomi įvairūs gydymo metodai, genų terapija, bet kol kas tai tik tyrimo stadijoje. Todėl sergantiesiems skiriamas tik simptominis gydymas.
Liga pažeidžia įvairius raumenis, stuburą. Įprastai tokie berniukai nustoja vaikščioti sulaukę 12-14 metų ir sėda neįgaliojo vežimėlin. Dėl to, kad pažeidžiamas širdies raumuo, vystosi kardiomiopatija, širdies nepakankamumas. Pažeidžiami ir kvėpavimo raumenys, dėl to sergantieji greičiau suserga plaučių uždegimu ir sunkiau serga. Dažniausiai mirštama dėl širdies funkcijų ar kvėpavimo sutrikimų.
Anksčiau sergantieji Duchenne distrofija gyveno 15-20 metų, dabar - kadangi pacientų priežiūra pagerėjusi, jie gali išgyventi 30-40 metų. Ligoniams reikalinga intensyvi slauga, nuo jos priklauso, kaip ir kiek žmogus gyvens.
Šia genetine liga pasaulyje serga 1 iš 4,5 tūkst. vyriškos lyties atstovų.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.