Klausimas. Vieną rytą pajutau maudžiantį dūrimą ties širdim, vidury krūtinkaulio. Neilgai trukus pradėjo baladotis širdis, ėmė trūkti oro, toks jausmas, kad sustos širdis. Greitoji išvežė į ligoninę. Atlikus kraujo tyrimą ir širdies rentgeną, pasakė, kad viskas atitinka normą, širdies smūgio požymių kaip ir nėra, išleido namo. Beje, kai atvyko greitoji, širdies pulsas buvo 120 per min. Dabar bijau, kad tai nepasikartotų. Tas skausmas – ar jis galėjo būti širdies? Nes po to vidury krūtinkaulio neskaudėjo, o skaudėjo kairiau po krūtimi ir pasisukant į kairę labiau. Ir dabar kartais jaučiu, lyg širdį skaudėtų ir pradėtų mušti dažniau, net pati galiu išgirsti širdies plakimą. Išgeriu melisos arbatos, tai padeda. Esu UK, galvoju, ar nereiktų grįžti į Lietuvą. Labai bijau, kad nebūtų kas labai rimto. Beje, kankina ir nemiga, nevalgumas, vidinė baimė. Rūta, 31 m.
Atsako LSMUL Kauno klinikų gydytojas kardiologas med. dr. Raimondas Kubilius
Iš pateiktų nusiskundimų galima įtarti du sindromus: savaime praeinantį, paroksizminį ritmo sutrikimą, kuomet padažnėjęs širdies susitraukimo dažnis (pulsas) gali nulemti ir angininius skausmus. Tai dar labiau sustiprintų šį įtarimą, jeigu iki greitosios atvykimo širdies susitraukimo dažnis buvo didesnis nei 120 kartų per minutę.
Kitas įtarimas – krūtinės angina. Abiem atvejais būtina pradžioje apsilankyti pas šeimos gydytoją (svarbūs biocheminiai tyrimo duomenys) bei reikalinga planinė kardiologo konsultacija su tyrimais diagnozei patikslinti. Nepatikslinus diagnozės, nepradėjus vartoti specifinio gydymo, minėti ritmo sutrikimai, lydimi krūtinės skausmų, kartosis. Juos gali provokuoti sunkus fizinis krūvis, stiprios emocijos.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.