Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Egzotinių vaisių sezonas: ką apie juos svarbu žinoti

Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-14 16:18:23

Figos, anonos, ličiai, papajos, kinkanai ir rambutanai – tai tik keletas egzotinių vaisių, kuriuos lietuviai perka ne tik norėdami paragauti, atrasti naujų, neįprastų skonių, bet ir dėl jų naudingųjų savybių. Nors parduotuvių lentynose jų galima rasti ištisus metus, šaltuoju metų laiku lietuviai jiems skiria ypatingą dėmesį.

Figos. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Lietuviai mėgsta išbandyti tai, kas nauja ir įdomu, todėl jų dėmesį dažnai patraukia nematyti egzotiniai vaisiai. Egzotinių vaisių pardavimai šauna į viršų jau rugsėjo mėnesį, dar labiau jie suaktyvėja gruodį – per didžiąsias metų šventes, nes lietuviai ant stalo nori padėti kažko naujo, dar neragauto“, – sako Vilma Drulienė, „Maximos“ Pirkimų departamento direktorė.

V. Drulienė pastebėjo, kad egzotinius vaisius aktyviausiai perka didmiesčių – Vilniaus ir Kauno – gyventojai. Tačiau jie ypač mėgstami ir mažesniuose miestuose: Palangoje, Plungėje, Rokiškyje, Ignalinoje.

Naudingų medžiagų šaltiniai

Egzotiniai vaisiai – tikra vitaminų saugykla, todėl jie puikiai tinka imuniteto stiprinimui ir įvairių ligų prevencijai.

Pirkėjų dažniausiai perkamas egzotinis vaisius figa turi daug B ir C grupių vitaminų, antioksidantų ir aminorūgščių, fosforo, natrio, kalio, magnio ir beta karoteno. Figos vadinamos natūraliu antidepresantu, jos mažina cholesterolio lygį kraujyje, o džiovintų figų gėrimas gali padėti sergant peršalimo ligomis ar kosint.

Antras mėgstamiausias pasirinkimas – kokoso riešutai. Juose gausu vario, mangano, seleno, fosforo, kalio, vitaminų C ir E. Šios medžiagos naudingos normaliai širdies, nervų sistemos veiklai ir medžiagų apykaitai, kokosų aliejus rekomenduojamas metantiems svorį. Beje, kokosų aliejus naudojamas ir grožio procedūroms – rankų drėkinimui, veido odos atgaivinimui, plaukų stiprinimui.

Mažieji bananai atsidūrė trečioje vietoje. Bananuose yra baltymų, angliavandenių, fosforo, kalio, vitaminų C ir A bei geležies šaltinis. Jie naudingi širdžiai ir kraujagyslėms, kepenims bei raumenų veiklai. Be to, mažieji bananai naudingi tiems, kas mėgsta šių uogų skonį, tačiau bijo nutukti dėl didelio jų kaloringumo.

Ličiai. © VLMEDICINA.LT

Sveiki „saldainiai“

Vis dažniau į pirkinių krepšelį lietuviai deda anonas – saldžiarūgščio skonio vaisius, kurio žievė ir sėklos nevalgomos, o minkštimą skanu valgyti ne tik vieną, bet ir dėti į vaisių ar kitokias salotas. Anonos pasižymi vitaminų C ir B, kalcio, aminorūgščių gausa. Jos naudingos smegenų veiklai, nervų sistemai, žarnynui.

Populiariausiųjų penketuką užbaigia mineralų, druskų ir vitaminų šaltinis – šviežios datulės. Jose gausu amino rūgščių, cukrų ir vitamino B, todėl jas rekomenduojama kramsnoti vietoje saldumynų. Datulės ne tik suteikia energijos, bet ir gerina virškinimo sistemos darbą, stiprina kaulus, kraują ir imuninę sistemą.

Jau netrukus į parduotuves sugrįš pirkėjų pamėgti sultingi, švelniai rūgštoki vaisiai – ličiai. Juos rekomenduojama valgyti atvėsintus, ličiai tinka salotoms, jogurtams, ledams, o kinai juos derina net su mėsos gaminiais. Šie vaisiai turi teigiamą poveikį inkstams, kepenims ir plaučiams, taip pat jie mažina kraujo spaudimą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vaisiai
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų